Saadet Özsırkıntı: Kamera kayıt dediği an benim için her şey değişiyor

Abone Ol 

Medya dünyasının prestijli ödülleri arasında gösterilen Dünyanın Dijital Enleri’nde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Program Sunucusu” ödülüne layık görülen, O Ses Türkiye ve Survivor Panorama’nın güzel sunucusu Saadet Özsırkıntı, TV 8’de başlayan sunuculuk kariyeri ve kendisine dair merak edilenleri MAG Ağustos sayısına anlattı…

Saadet Özsırkıntı: Kamera kayıt dediği an benim için her şey değişiyor #1

Öncelikle bize kendinizden ve kariyer serüveninizden bahsedebilir misiniz?

1990 Adana doğumluyum. Lise hayatım kadar hep Adana’daydım. Üniversite için İstanbul’a geldim. Koç Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde okudum. Sosyoloji mezunuyum. Üniversitede okurken küçüklüğümden beri hayal ettiğim sunuculuk mesleği için Uğur Dündar ve Müjdat Gezen’in ortak açtığı sunuculuk okulu UM TV’de eğitim aldım ve oradan da mezun olduktan sonra serüvenim başladı.

Medya sektörü ile yollarınız nasıl kesişti?

Okuldan mezun olduktan ve bu serüvene başladıktan sonra ilk olarak kamera önü değil arkasında olup her şeyi detaylı öğrenmek istedim. Hemen okuldaki hocalarımın referansıyla Cnn Türk’de staj yaptım. Haber programı Tarafsız Bölge’nin ekibindeydim ve aklınıza ne geliyorsa her detayıyla ilgilendim, çok şey öğrendim. Sonrasında hep hocalarımın referansıyla ve şansımla adımlarımı attım. Uğur Dündar, yeni kurulan bir haber kanalındaydı ve “çalışmak ister misin?” diye sordular hiç düşünmedim, diret başladım. Orada bir süre muhabirlik yaptım. Bir buçuk yıl sonra ayrıldım. Ayrıldıktan kısa bir süre sonra hem tesadüf hem şans diye hep bahsettiğim bir olay oldu. Hayatımın en önemli dönüm noktalarından biridir. O zamanlar Acun Ilıcalı Tv 8’i yeni almıştı ve arkadaşlarım, Survivor’ı izlerken “Saadet keşke burda çalışsan, tam senin isteyecegın bir kanal” dediler ve bunun üzerine iki gün geçtikten sonra geçmişteki haber müdürümden bir telefon geldi ve Tv 8’in yeni bir yüz aradığını, orada çalışan ortak bir arkadaşımızın da beni söylediğini ve görüşmeye çağırdıklarını söyledi. İlk başta arkadaşlarımın bana şaka yaptığını düşündüm. Tabii şaka olmadığını öğrenince resmen mutluluktan havalara uçtum. Birkaç gün sonra görüşmeye gittim, bir program demosu çektik ve böylece Tv 8 hikâyem o gün başladı.

Üçüncüsü düzenlenen Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreninde, Yılın En İyi Çıkış Yapan Program Sunucusu oldunuz. Başarınızı neye borçlusunuz?

Hayatım boyunca hep çok istediğim bir meslekti. Gerçekten çok severek yapıyorum. Kamera kayıt dediği an benim için her şey değişiyor. Kendimi çok iyi hissediyorum. Başarımı; mesleğime olan sevgim, verdiğim emek ve seyirciye aktardığım samimiyet ile elde ediyorum.

Çeşitli programlarda sunuculuk yaptınız. Sunuculuğun dışında herhangi bir film ya da dizi projesinde yer almayı düşündünüz mü?

Bu seneye kadar film ya da dizi için teklifler hep geldi. Fakat ben çok ön yargılıydım. Her defasında hiç düşünmüyorum asla olmaz diyordum. Büyük konuşmamak gerektiğini bu sefer görmüş oldum. Bu pandemide bir karar verdım ve Crystal Academy de Celal Eldeniz’den aylar süren bir oyunculuk eğitimi aldım ve temmuz başında mezun oldum. Bunu daha önce denemediğim için o kadar pişman oldum ki. Çok zevk alarak gittim ve çok sevdim. Oyunculuk çok zor bir meslek bir o kadar da başka dünyaların içinde, başka karakterlere can vermek düşüncesi muhteşem bir duyguymuş. Eğer istediğim gibi mutlu olacağım ve kendimi gösterebileceğim bir proje olursa yapmak isterim.

Sosyal medyayı da aktif kullanan ve yöneten birisiniz. Sosyal medyayı geleceğin mesleği olarak görüyor musunuz?

Sosyal medyayı seviyorum. Olabildiğince de aktif olmaya çalışıyorum. Bence geleceğin değil şimdiden günümüzün mesleği oldu diyebiliriz. İnsanlar çok güzel içerikler üretiyorlar. Çok da saygı duyuyorum.

Güzelliğiniz demişken, duru güzelliğinizin sırrı nedir?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bu soru bana çok geliyor, siz de bunu sormuşken söyleyeyim yüzümde bir estetik yok ama estetiğe de asla karşı değilim. Kişi kendini nasıl iyi hissediyorsa oyle olmalı. Sırrım da, cildime çok iyi bakmaya çalışıyorum. Düzenli cilt bakımına gidiyorum. Her kullandığım ürünü düzenli kullanmaya çalışıyorum. Bence en önemlisi enerjimizi hep iyi ve yüksek tutmak. Çünkü o enerji, hemen insanın yüzüne yansıyor.

Moda anlayışınızı nasıl tanımlarsınız?

Modayı ve trendleri takip ederim. Ama benim için önemli olan taşıdığım kıyafetin içinde rahat olmak ve kendimi içinde iyi hissetmek.

Makyaj çantanızın ve gardırobunuzun olmazsa olmaz parçaları neler?

Makyaj çantamın olmazsa olmazları; göz kalemi ve rimel. Gardırobumda ise; deri pantolon, crop top ve sweatshirt. Hatta bu pandemi döneminden dolayı sweatshirtlerim hayat kurtarıcımdı.

Yapmaktan en keyif aldığınız aktiviteler neler?

Film ve dizi izlemeyi, spora gitmeyi ve tabii ki seyahat etmeyi çok seviyorum. Uzun zamandır yurt dışına çıkamadım pandemi dönemi bitince bir yerlere gitmeyi çok istıyorum.

Saadet Özsırkıntı: Kamera kayıt dediği an benim için her şey değişiyor #2

En sevdiğiniz film ve kitap hangisi?

En sevdiğim film çok aslında ama en en sevdiklerimden Robin Williams’ın oynadığı What Dreams May Come ( Aşkın Gücü) var, en sevdiğim kitap ise Don Miguel Ruiz’in Dört Anlaşma kitabıdır.

Bu yıl tatil rotası olarak nereleri tercih ettiniz?

Bodrum zaten vazgeçilmezim, orada evimiz olduğu için her sene mutlaka Bodrum’da oluyorum. Bu sene de Bodrum, Göcek ve Fethiye ye gittim.

Türkiye’de ve Dünya’da gezmekten en keyif aldığınız yerler nereler?

İstanbul vazgeçilmezim. Ege bölgesi taraflarını da gezmeyi çok ama çok seviyorum. Oralar bana çok huzur veriyor bir de Barcelona ve Paris’i çok seviyorum.

Gelecekte kendinizi nerelerde görmek istersiniz?

Şu an benim için akışta olmak en iyisi gibi geliyor. Ama tabii ki hayal ettiğim ne varsa sağlığım, mutluluğum ve huzurumla hepsini bir bir gerçekleştirmek isterim. En iyi yerlerde, başarılarla dolu bir kariyerde kendimi görmeyi çok isterim.

Son olarak ileriye yönelik planlarınız neler?

Dediğim gibi akışta olmayı tercih ediyorum, bu akışın içinde umarım çok güzel tecrübeler kazanırım. Gönlümden geçen şeyler var tabi ki; kendimi daha iyi ifade edebildiğim, sohbet edip birebir iletişimde olacağım, eğlenceli bir program sunmak, televizyon ya da dijitalde dizi veya sinemada oyunculuk adına da adım atıp neler yapabileceğimi görmek ve deneyimlemek istiyorum. Hayat gerçekten mucizelerle dolu umarım benim içinde hep mucize dolu geçer ve istediğim şeyleri bir bir yaşarım.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu