Metaverse devrimi eğitimde de başlıyor!

Abone Ol 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimde artırılmış sanal gerçeklik uygulamalarını hayata geçireceklerini açıkladı. Metaverse, kaynakçılık, madencilik alanında uygulanmaya başladı. Bakan Özer, ‘Metaverse ile ilgili eğitim için de çalışmalar devam ediyor.’ dedi. Metaverse eğitimde nasıl uygulanacak? Buyurun yeni dönemin detayları 👇🏻

Milli Eğitim Bakanı, gazetecilerle sohbet ettiği sırada Metaverse ve eğitimde artırılmış sanal gerçeklik uygulamalarını hayata geçireceklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “devrim” olarak nitelendirdiği bu adımı şöyle anlattı: “Özellikle iş sağlığı ve güvenliği açısından riskli alanlarda dünyada mesleki eğitim artırılmış sanal gerçekliğe geçti. Biz de mesleki eğitime uygulayacağız. Kaynakçılık, madencilik alanında uygulamaya başladık. Artırılmış sanal gerçeklikle ilgili alt yapıyı kurma, geliştirme, dijital içerikler oluşturma çalışmalarını yoğunlaştırdık. Metaverse ile ilgili eğitim için de çalışmalar devam ediyor.” Özer, ayrıca matematik alanında da öğretme yaklaşımını değiştirerek hayatla ilişkisi kopmayan bir eğitim tasarladıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu