Kırmızı ruj çok yakışan makyajlar!

Abone Ol 

Güzelliği ve çarpıcılığıyla her zaman ön planda olan kırmızı ruj, makyajın vazgeçilmez bir unsuru olarak kendini gösteriyor.

Dudaklara dokunduğu anda anlam kazanan bu renk, sadece dudakları değil tüm makyajı hareketlendiriyor. Kırmızı rujun büyüleyici etkisini en iyi yansıtan makyaj stillerinden biri de göz alıcı görselliğiyle dikkat çekiyor.

Gözleri sadece hafif dokunuşlarla belirginleştiren ve odak noktasını dudaklara çeviren makyajlar, kırmızı rujun zarif ve etkileyici atmosferini en iyi şekilde yansıtıyor.

İşte kırmızı ruja yakışan makyajların incelikleri ve büyüleyici uyumu…

1.Kırmızıyı ön plana çıkaran bu makyaj dikkati dudaklarınıza çeker. Gözlerinize çok az maskara uygulaması, aydınlık bir cilt görünümü ve nude renklerde gözlere hafif bir far ile kırmızı rujunuzu çekici gösterebilirsiniz.

2. Kırmızı ruja en çok yakışan cilt görünümlerinden biri de mat bitişli ten makyajıdır. Gözlerde ise buğulu kahverengi bir eyeliner ve kahverengi dumanlı göz makyajı çok güzel bir tamamlayıcı olacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken far rengidir. Dumanlı gri ile kırmızı ruj uygulamak demode bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bu sebeple sıcak ya da soğuk fark etmez gözlerde toprak tonlarından yararlanmanız önemlidir.

3. Son dönemlerde en popüler makyajlardan biri fox eye gözlerin ön planda olduğu bu makyaj stilidir. Fox eye gözlerin çekicili ile kırmızı rujun kadınsılığını bir arada kullanmak hem bakışlarınızı çekici kılar. Hem de seksapalitenizi arşa çıkartır.

4. Eğer glitter ya da oldukça simli bir far kullanmak isterseniz burada dikkat etmeniz gereken şey koyu tonlardan kaçmanız gerektiğidir. Beyaz veya şampanya renklerinde glitter kullanmak tatlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Bunun dışında simli bir göze mat bir ruj uygulamak geçen yılların modasında kaldığı için trend bir görünümden sizi uzaklaştırır. Eğer modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız parlak bir ruj tercih etmelisiniz ya da rujunuzun üstüne şeffaf gloss uygulamalısınız.

5. Son dönemlerin trendi renkli eyeliner! Kırmızı rujla renkli eyeliner oldukça iddialı ve risklidir. Rujunuzla aynı tonda bir kırmızı eyeliner tercih etmelisiniz. Böylelikle marjinal, sıradışı bir makyaj elde edebilirsiniz.

6. Şimdi bir de klasiğe bakalım, özellikle bunu en sona bıraktık. Yıllardır muhteşem bir ikili olan kırmızı ruj ve siyah eyeliner ilk akla gelenler arasında.

Oldukça feminen bir görünüm veren bu ikili yoğun bir ten makyajına ihtiyaç duymaz. Ama eğer kırmızı ruj ile hep böyle bir makyaj yapıyorsanız yukardaki önerileri denemenizi tavsiye ederiz.

Başa dön tuşu