Kaşlarınızın kalkık durmasını mı istiyorsunuz?

Düşük kaşlar daha yorgun ve yaşlı bir görünüme neden oluyor. Buda istenmeyen görüntülere sebep oluyor. Kaşları kaldırmak için illa botoks ve estetik yaptırmak şart değil. Bazı hileler ile kaşlarınızı kalkık göstermeniz mümkün.

Abone Ol 

Yüzümüzde ifadeyi ve duyguları en iyi gösteren bölümler arasında kaşlar yer alıyor. Kaşların kalkık görünmesi daha genç ve diri görünmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Düşük kaşlara estetik operasyonlar ve botokslar sayesinde müdahale edilebiliyor. Fakat bunları yapmak istemeyenler içinde çok kolay yapabilecekleri çözümler bulunuyor.

İlk başta kaşları doğru alınması gerekiyor

Kaşlarınızın yanlış alınması tüm ifadeyi değiştirebiliyor. Fazla ince alınan kaşlar veya kalın bırakılan kaşlar düşük kaşlara neden oluyor. Kaşları alırken fazla inceltme yapılmadan yukarı doğru almak gerekiyor.

Kaşlarınızın altına aydınlatıcı sürmek işe yarayacaktır

Kaşlarınızın altına süreceğiniz uygun tondaki aydınlatıcı ile gözleriniz çok daha aydınlık ve canlı gözükecektir. Aydınlatıcı kaşlarınızın daha kalkık gözükmesini sağlayacaktır.

Saçları çekmekte işe yarayan yöntemler arasında

Göz hizanızın yanlarından çekeceğiniz birkaç tutam saçı arkadan görünmeyecek şekilde toplayabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız çok daha kalkık gözükecektir.

Son olarak kaşlarınıza sabitleyici sürebilirsiniz

Kaşlarınızın daha uzun süre kalkık görünmesi için kaş sabunu, kaş jeli kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak genç ve dinç görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu