Kaş maskarası nedir ve nasıl uygulanır?

Gelin kaş maskaraları hakkında merak edilen detaylara yakından bakalım.

Abone Ol 

Kaş Maskarası Nedir? Kaş Maskarası Ne İşe Yarar?

Kaş maskaraları, kaşları belirginleştiren ve boşlukları doldurarak gün boyu kaşların sabit durmasını sağlayan kaş ürünleridir. Minik bir aplikatör fırça ile kolaylıkla kaşlara uygulanabilen ürünler, renkli veya şeffaf dokusu sayesinde kaşların formunu düzenlemeye yardım eder. Siz de kaş makyajından sonra uygulayacağınız kaş maskarası ile makyajınızın uzun süre boyunca taze kalmasına ve makyajda daha doğal bir görünüm elde etmeye katkı sağlayabilirsiniz.

Kaş kalemi veya kaş farı ile kaşlarınıza her zaman istediğiniz şekli veremeyebilirsiniz. Özellikle de yoğun günlerde pratik bir şekilde kaşlarınızı doldurmak ve düşük kaş görünümünü düzeltmek için kaş maskaraları son derece kullanışlıdır. Kozmetik dünyasında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan kaş maskaralarından kaşlarınıza en uygun renk ve ürün tipini seçerek kaş makyajınıza etkili bir dokunuş yapabilirsiniz. Kaş maskarası kaşların aralarını doldurmak için kullanılır. Esasen bu ürün kaş farı ve kaş kalemi ile aynı işlevi görür. Kaş maskaraları sabitleyici özelliğinin yanı sıra kaşlara renk vermek için de tercih edilebilir. Bazı ürünler şeffaf jel formunda tasarlanır. Bu ürünler kaşlara yalnızca ıslak bir görünüm katar. Özellikle moda dünyasında sıkça görülen ıslak kaş efekti şeffaf kaş maskaraları ile elde edilebilir.

Kaş Maskarası Nasıl Uygulanır?

Kaş sabitleyici olarak da bilinen kaş maskaraları özellikle dağınık ve zor kontrol edilen kaşları sabitleyerek makyajın seviyesini yükseltir ve kaşlarda düzgün bir görünüme imkan tanır. Kaş maskalararının kullanımı son derece pratiktir. Temiz kirpik ve kaşlarınızın üzerine yumuşak fırçası ile maskara uygulaması yapabilirsiniz. Kaş maskarası ile hem kaşlarınızı tarayabilir hem de şekillendirme için istediğiniz hatları oluşturabilirsiniz. Ayrıca kaş maskaraları ile kirpiklerinizi tarayarak daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaş maskaranızı yukarı doğru veya yatay hareketlerle kaşlarınızda gezdirerek kaşlarınızı tarayabilir ve kaşlarınıza dilediğiniz formu verebilirsiniz. Seyrek ve boşluklu görünen kaş görünümünü ortadan kaldıran bu ürünler, yüz hatlarını ön plana çıkarmak konusunda idealdir. Düzgün görünen kaşlarla yüzünüzdeki ifadeyi daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Eğer kaşlarınız seyrekse kaş doldurma tüyoları ile daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

Başa dön tuşu