Isınan havalar ile renkli makyaj trendi

Havaların ısınmasıyla beraber sıcak ve renkli makyaj furyası bu bahar da popülaritesini koruyor.

Abone Ol 

Yin yang farlar

2022 İlkbahar Yaz sezonunda göz farları puzzle görüntüsüne  bürünürken, marjinal bir hava katıyor. Göz kapaklarınızı birer tuvale dönüştürürken, renk paletinize yaz mevsimini çağrıştıran tonları uygulamaktan çekinmeyin. Siyah içinde beyaz, Kırmızı içinde sarı, Yeşil içinde turuncu renklerin olduğu zıtlıklar dünyası, göz makyaj akımın da  iddialı ve bir o kadar şık görünüyor.

İlkbahar alegorisi

Baharı simgeleyen çiçek, güneş ve yeşil bitkilerin hakim olduğu göz makyajları, baharı tamamlayan kombinlerin başını çekiyor, renkli kombinlerinizin tamamlayıcı parçası olarak siz de papatya, güneş, gibi ikonlardan ilham alabilirsiniz.

Meyveler göze hitap etsin!

Mevsim meyvelerini sadece midenizde düşünmek yerine onlara soyut anlamlar kazandırarak, gözlerinize uygun tasarımlar yapmaktan korkmayın. Karpuz, kivi, limon, kiraz ve çilek gibi oval meyvelerin göz şekline uygun olarak dizayn edilmesi son derece farklı görünmenizi sağlayacaktır.

 

Çekici bakışların sırrı, keskin eyeliner

Düşük göz kapaklarına sahipseniz, bakışlarınızda yorgunluk ve donukluk var ise, bunlardan kurtulmak çok basit. Tüm renklerin toplamı olan siyah rengin tek başına bir renk cümbüşü olacağını hiç düşündünüz mü? Zikzak, küt, oval şekilde giden çizgilerden oluşan siyah bir eyeliner ile hiç beklemediğiniz kadar renkli olacaktır.

Kırmızının ihtişamı

Kırmızı enerji vermekte, duyguları uyandırmakta ve harekete geçmemiz için bizi motive etmektedir. Tüm bu olumlamaların makyaj olarak gözünüze yansıması, sizi her anlamda ön plana atacaktır. Öncü bir ruhu ve liderlik özelliklerini temsil etmesi kırmızı rengin en büyük özelliklerinden biridir. Yeni nesil makyaj tasarımcıları alışagelmişin zıttını tercih ederek kırmızı rengi dudaktan öteye göze taşımayı tercih ediyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu