Hafta sonu İstanbul’dan uzaklaşmak ister misiniz?

Abone Ol 

Hafta içi iş temposu, okul stresi ve İstanbul’un kalabalıklığından bunalıp sıkıldaysanız bu haberimize göz atmayı tavsiye ederiz. Hafta sonunuzu gürültüden uzak doğa içinde geçirmek istiyorsanız İstanbul’a yakın çok kolay gidebileceğiniz yerlere birlikte bakalım.

Ağva

İstanbul’a 106,8 km uzaklıkta doğayla iç içe, isterseniz deniz isterseniz nehir kenarında keyifli vakit geçirebileceğiniz ufak bir köy olan Ağvayı ziyaret etmenizi öneririz. Dilerseniz hafta sonunu orda geçirir, dilerseniz günübirlik gidip gelebilirsiniz. Çevrede çokça pansiyon ve kahvaltı yapabileceğiniz harika yerler bulunuyor. Farklı lezzetleri keşfedebilir sakin huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Anadolu Feneri

Hem İstanbul’un içinde olup hemde şehrin gürültüsünden uzak biyere gidiyoruz. Evet Anadolu Feneri… Daha çok balıkçıların limanı olarakta kullanılan bu yer bir çok balık restoranlarınada ev sahipliği yapıyor. İsterseniz güzel bir öğle yemeği için yada harika bir sabaha taze ürünlerden oluşan kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Daha sonrasında çevreyi gezip Yoros Kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Polonezköy

Kuş sesleri içinde, doğa ile iç içe olabileceğiniz yeşillikle içinde biyer olan Polonesköy’ü tercih edebilirsiniz. İsterseniz yürüyüş yaparak tadını çıkarıp isterseniz barbekü yaparak zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca doğa içinde yer alan gölleride keşfedip güzelliklerin tadına varabilirsiniz sevdiklerinizle.

Kıyıköy

Kırklareli il sınırları içinde yer alan bu sahil kasabası adeta size şehrin içinde köy ambiyansını yakından hissettirecek. Çevrede yer alan Kıyıköy kalesi ve surlarını ve dereleri ziyaret edebilirsiniz. Kasabada bulunan restorantların birbirinden lezzetli yemeklerini keşfedip denemeyi unutmayın.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu