Ev dekorasyonu ve yemek pişirme dahisi: Martha Stewart!

İlham verici azmiyle Martha Stewart, hem yeteneğiyle hem de çabasıyla servetine sıfırdan ulaşmıştır. Bu yaratıcı ve kararlı kadının hikayesinin detayları aşağıda...

Abone Ol 

Martha Stewart, dünya çapında tanınan bir ev dekorasyonu ve yemek pişirme uzmanı olarak bilinir. İşine olan tutkusu ve yaratıcılığıyla, ev yaşamı, mutfak sanatları ve bahçecilik konularında sayısız insanı ilham vermiştir.

Televizyon programları, kitapları ve dergileri aracılığıyla milyonlarca insanı evlerini güzelleştirmeye teşvik etmiş ve kendine özgü tarzıyla bir ikon haline gelmiştir. Ayrıca iş dünyasında da oldukça başarılı bir girişimcidir.

1941 doğumlu Martha Helen Stewart, tüm servetini kendi çabasıyla kazanmıştır. İş hayatına çocuk bakıcı olarak atıldı; bu sırada henüz 10 yaşındaydı.

Ardından Stewart, 15 yaşında modellik yapmaya başladı. Bu da ona ün kapılarını açmış oldu. Ünlü markalarla çalıştı, reklamlarda oynadı.

Uzmanı olduğu yemek pişirme konusunu ise annesinden öğrendi ve hayatının sonraki dönemlerine bu yeteneğini kullandı. Ayrıca Stewart, öğrenebileceği her şeyi öğrenmek ister gibi babasından bahçe bakımı tüyolarını da kapmıştı.

Evlendikten sonra bir çiftlik evi aldı. O evde etkinliklere yemek yapma görevini üstlendi. O kadar beğenildi ki bir gurme şirketiyle anlaşmaya kadar gitti. Ardından, TV şovlarına çıkmaya başladı.

Stewart’ın şu anki çiftliği ise 116 futbol sahası büyüklüğünde! Takipçilerine gündelik yaşam tüyoları veren Stewart oldukça mutlu. Çiftliğiyle uğraşıyor, yemeklerini yapıyor ve bu sırada ününe ün katmaya devam ediyor!

Martha Stewart’ın etkileyici çiftliklerinin fotoğrafları:

Başa dön tuşu