Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları

Seneler geçtikçe tekrara düştüğünüzü ve birbiriniz ile kaliteli vakit geçiremediğinizi düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz.

Abone Ol 

Günümüzde birçok çift, birbirine yeterli zaman ayıramamaktan şikayet ediyor. Yoğun çalışma saatleri, eşlerin yeterince vakit geçirememesine neden oluyor. Yapılan ortak paylaşım bir saatten sonra televizyon izlemekten öteye geçmiyor. Bu durum, zamanla eşlerin birbirlerinden uzaklaşmalarına hatta kopmalarına kadar gidebiliyor. Eşinizle daha kaliteli vakit geçirmek, eski günleri geri getirmek mümkün. İşte evinize mutluluk getirecek birkaç öneri.

1. İlk randevunuzu yeniden düzenleyin

İlk buluşmanız belki harika belki de çok saçma geçmiş olabilir. Hiç fark etmez. Yaşınız kaç olursa olsun, ilk buluşmanızı tekrarlayın. Bu aktivite, eşinize neden aşık olduğunuzu hatırlamanızı sağlayacaktır.  İşleri, faturaları, çocukları ve hayatınızın odak noktasındaki her şeyi bir kenara koyun ve bu duygusal zaman yolculuğunun tadını çıkarın.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #1

2. Baş başa bir gece geçirin

Güzel yemekler yapın veya yapamıyorsanız sipariş verin. Evde üzerinize yapışan pijamalarınızı çıkarıp, güzel giysiler giyinin.  En sevdiğiniz müzik eşliğinde güzel bir akşam yemeği yiyin. Size ait olan bu zaman, birbirinizin yeniden farkına varmanızı sağlayacaktır.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #2

3. Birlikte bir şeyler yapın

Bazen rutinden çıkıp yeni şeyler denemek, eşinizle daha kaliteli vakit geçirmenin iyi bir yoludur. Spor yapabilir, kursa gidebilir, gezilere katılabilir veya sadece yürüyüşe çıkabilirsiniz. Aslında ne yaptığınız çok önemli değil. Önemli olan, ne yaptığınız değil, sevdiğiniz biriyle yapmanızdır.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #3

4. Yeteneklerinizi konuşturun

Bazı insanlar iyi hikâye ve şiir yazabilir, bazıları müziğe ilgi duyabilir ya da iyi resim yapabilir. Hangi konuda yeteneğiniz varsa, eşiniz için bu yeteneklerinizi ortaya koyun. Sonuç, sonsuza kadar hatırlayacağınız bir anı olacaktır.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #4

5. Bir tatil veya hafta sonu kaçış planı yapın

Çiftlerin, sürekli dört duvar içerisindeyken eşinizi seviyor olmanız veya şikayet ediyor olmanız bir süre sonra anlamsızlaşabilir. Küçük bir değişiklik ise ilişkiye çok şey katabilir. Kısa bir tatil veya bir hafta sonu kaçışı planlayın. Manzara değişikliği, ilişkiniz için harikalar yaratacak ve birbirinizi daha yakından daha romantik görmenizi sağlayacak.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #5

7. Birlikte oyun oynayın

Özellikle oyun oynamayı seven bir eşiniz varsa bu öneriyle çok eğleneceğinizi garanti ederiz. Mısır patlatın, yatakları oturma odasına taşıyın ve en sevdiğiniz video oyunlarını oynayın. Hatta çok eskilere gidip çocukluk zamanındaki bir oyunu oynayabilirsiniz. Bu kendinizi eşinize daha yakın hissetmenin eğlenceli bir yoludur.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #6

8. Sinema günleri düzenleyin

En sevdiğiniz filmlerden oluşan bir sinema gecesi düzenleyin. Eski filmleri izleyerek eğlenebilir, stresten uzaklaşır ve rahatlayabilirsiniz.

Eşinizle kaliteli zaman geçirmenin yolları #7

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu