Doğu Ekspresi seyahat takvimi belli oldu! Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? Seferler ne zaman başlıyor?

Turistik Doğu Ekspresi'nin yeni dönem seyahat takvimi belli oldu. Peki, Doğu Ekspresi seferleri ne zaman başlayacak ve bilet fiyatları ne kadar olacak? İşte detaylar..

Abone Ol 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Doğu Ekspresi sefer tarihlerini ve bilet fiyatlarını açıkladı. Bakan Abdulkadir Uraloğlu, ayrıca yılbaşı ve sömestir dönemleri için ek sefer konulacağını dile getirdi.

Son yıllarda büyük bir ilgi gören Doğu Ekspresi seferleri yerli ve yabancı turistler tarafından tercih ediliyor.

Ankara’dan yola çıkarak Kars’a seyahat eden trene talep oldukça yoğun.

Turistik Doğu Ekspresi’nin yeni dönem seyahat takvimi ve bilet fiyatları belli oldu.

Yeni dönem seyahatleri ne zaman başlayacak?

Turistik Doğu Ekspresi’nin yeni dönem seyahat takvimi belli oldu. Bu yıl Turistik Doğu Ekspres seferleri 11 Aralık 2023 tarihinde başlayacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı açıklamada Turistik “Doğu Ekspresi trenlerimiz 2023-2024 sezonunda Ankara’dan 11 Aralık 2023-8 Mart 2024 tarihleri arasında pazartesi, çarşamba, cuma günlerinde ve Kars’tan 13 Aralık 2023-10 Mart 2024 tarihleri arasında çarşamba, cuma ve pazar günlerinde hareket edecek şekilde seferlerine başlayacak.” dedi.

34 saat 30 dakika sürecek seferlerde, Ankara-Kars yönünde Erzincan, Erzurum istasyonlarında ve Kars–Ankara yönünde ise İliç, Divriği ve Sivas istasyonlarında gezi amaçlı duruşlar yapılacak.

Bilet fiyatları belli oldu

11 Aralık’ta sefere başlayacak olan Doğu Ekspresi’nde bilet fiyatları belli oldu.

Düşük dönem oda ücreti 6 bin lira, normal dönem oda ücreti 8 bin lira ve yüksek dönem oda ücreti 12 bin 500 lira olarak uygulanacak.

Başa dön tuşu