Doğal güzellik için bu besinleri tüketin

Canlı, parlak ve güzel bir cildin sırrı doğru beslenmekten geçer. Cilt kuruluğunun dostu avokado, al yanakların pancar, sivilceyle başa çıkan havuç, kırışıklara dut, ve yaşlanmaya meydan okuyan ıspanak, brokoli ve kereviz.

Abone Ol 

Doğal güzellik için öncelikle doğru beslenmelisiniz. Yediklerinize dikkat edip işlevlerini bilmelisiniz. Doğru beslenme ile yıllara meydan okumak sizin elinizde. Nasıl mı, işte doğal güzellik için doğru besinler ve ne işe yaradıkları..

Avokado

Avokadonun faydaları nelerdir? İşte avokadonun cilde faydaları... | Sağlık  Haberleri

Avokado cilt kuruluğu için birebirdir. İçeriğindeki lutein, glutathion gibi antioksidanlar sayesinde cilde canlılık kazanmasını sağlar. Deriyi kurumaktan korur ve özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış ve yaşlanmış derileri iyileştirir ve güçlendirir.

Pancar

Kırmızı pancar nasıl tüketilir, hangi vitaminleri içerir? Kırmızı pancar ve  pancar suyu hangi rahatsızlığa iyi geliyor? - Sağlık Haberleri

Yüzünüzün renksiz ve soluksa, pancar yüzdeki kılcal damarların duvarlarını güçlendirir, cildin canlı kalmasına yardımcı olur.

MaydanozMaydonoz Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

İçerdiği antioksidan ve C vitamini etkisiyle cildinizin genç kalmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

Havuç

Havuç - Yemek.com

Sivilcelerden şikayetçiyseniz cilt tedavisinin yanı sıra beslenmenize de özen göstermelisiniz. Bol miktarda A vitamini içeren havuç, çok iyi bir sivilce ilacıdır. Havuç aynı zamanda sağlıklı cilt, saç, tırnak için gereken fosforu da içeriyor.

Elma

Elmanın faydaları: Elma nelere iyi gelir? - Yeni Şafak

Cildi destekleyen E vitamini ve folik asit içeren elma, cildin berraklaşmasını sağlar.

Ispanak

Ispanak nasıl tüketilmeli?

Ispanak, brokoli ve kereviz gibi sebzeler, cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini, yaraların iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitaminini içerir.

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu