Cilde Uygun Bakım Ürünleri Seçmek Neden Önemli?

Abone Ol 

Normal ciltlerde, karma cilt türlerinde, kuru cilt yapısında ve yağlı ciltlerdeki pH değerleri birbirinden farklı olarak ortaya çıkar. Bu sebeple, hangi ürünü seçecekseniz bu duruma göre kullanmanız ve satın almanız gerekir.

Cilde Uygun Bakım Ürünleri Seçmek Neden Önemli? #1

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Düzenli bir şekilde cilt bakımının yapılması her yaştan kişi için kritik bir önem taşır. Cilt bakım ürünleri özellikle evinizin konforlu ortamında bakımınızı yapabilmenizi sağlar. Nemlendirici içerikli olan kremler, yüz temizleme jelleri ve süngerleri gibi ürünlerin doğru seçilmesi ve kullanılmasıyla birlikte son derece olumlu sonuçlar elde edilebilir.

Cilt bakımındaki en önemli detay temizliktir. Cildin temizlenmesi bakımdan önce gelir. Doktor kontrolünde yapılabilecek cilt bakımı teknikleri olduğu gibi evlerde yapılabilecek teknikler de vardır. İkisi arasındaki ayrım net bir şekilde yapılmalıdır.

Evde cilt bakımınızı yaparken cildinizin yapısına uygun bir temizleme jeli kullanabilirsiniz. İlk olarak yüz temizleme jeli ile suyla yüzünüzü iyice yıkamalısınız. Yıkama işlemini yüz temizleme fırçası olarak nitelendirilen ürünlerle de yapabilmeniz mümkündür.

Elinizi kullanarak yapabileceğiniz bu pratik işlemlerden daha etkili sonuçlar alabilmek için doğru ürünleri kullanmalısınız. İşlemleri tamamladıktan sonra kil bazlı maskeleri de kullanabilirsiniz. Kil maskesi olarak adlandırılan özel maskeler yüzünüzde kuruyarak cildinizdeki yağı ve kiri emmeye başlar.

Yüzünüzü ılık bir suyla yıkadıktan sonra yüz temizleme pamuklarını kullanabilir, cildinize uygun bir tonikle silme işlemini yapabilirsiniz. Tonikle cildinizi sildikten sonra gözenekler açılacağı için etkili bir temizlik olacaktır. Nefes almaya başlayan cildinize uygun bir nemlendirici sayesinde cildinizin bu esnada kaybettiği nemi de geri kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Hafifçe masaj yaparak yüzünüzü iyi bir şekilde nemlendirmeye başlayabilirsiniz. Göz çevresindeki bakım için özel kremleri tercih edebilirsiniz. Yüzün diğer bölgelerine göre daha hassas ve ince yapıya sahip olan bu bölgeye uygun bir nemlendirici uygulanmalıdır. Aksi takdirde bu bölgede tahriş problemleri ortaya çıkabilir ve yağ bezeleri görülebilir.

Cilde Uygun Bakım Ürünleri Seçmek Neden Önemli? #2

Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizde cilt bakımınızı yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ürün seçimi olmalıdır. Cilt bakım malzemelerini satın alırken daima güven veren firmaları tercih etmelisiniz. Ayrıca cildinizin dokusunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka bu cilt türüne uygun ürünlerden yararlanmalısınız. Başka bir kişiden aldığınız tavsiyeler doğrultusunda hareket ederseniz cildinize zarar gelebilir. Örneğin, yağlı bir cilt için kuru ciltlere uyumlu ürünler alırsanız cildiniz daha fazla yağlanmaya başlayabilir veya tam tersi bir şekilde kuruyabilir.

Cilde Uygun Bakım Ürünleri Seçmek Neden Önemli? #3

Cilt Bakım Ürünü Fiyatları

Cilt bakım ürünü fiyatları arasında farklı seçenekler bulabilirsiniz. Fiyatlandırmalar seçeceğiniz ürünlerin markası, boyutları, teknik özellikleri ve türüne göre değişkenlik gösterebilir. Fakat cilt bakım ürünleri arasında neredeyse herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek alternatifler mevcuttur.

Doğru bir cilt bakım ürünü seçeceğiniz zaman yalnızca fiyatları kıstas olarak almanız doğru olmayabilir. Bunun için fiyatlarla birlikte ürünlerin kalitesini de araştırmalısınız ve mutlaka marka güvencesi aramalısınız.

Cilt bakımı denildiği zaman aklınıza sadece yüz bakımı gelmemelidir. Yüzünüz kadar elleriniz ve vücudunuzun diğer bölgelerinin de bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Eller, hızlı bir şekilde kolajen kaybı yaşayabildiği için hızlı bir şekilde deforme olabilecek ve yıpranabilecek yapıdadır. Bu sebeple, el bakımını da cilt bakımınız içerisinde değerlendirmelisiniz.

Daha fazla detay için Cosmetica’nın Cilt bakım ürünleri kategorisini hemen inceleyin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu