Burun tıkanıklığına son! Rahat nefes almanızı sağlayacak 4 kolay tarif…

Burun tıkanıklığı hayatımızın birçok zamanında yaşayabildiğimiz bir sağlık problemidir. Tıkanıklık kimi zaman kısa sürede geçerken kimi zaman uzun süreli devam eder, kimi zaman da kronik hale gelir. Peki nefes almayı olumsuz yönde etkileyen bu problemi çözmenin ne kadar kolay olduğunu biliyor muydunuz? İşte o yöntemler...

Abone Ol 

Burun tıkanıklığı yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkileyen problemlerden biridir. Tıkanıklık birçok sebepten kaynaklanabilir. Tıkanıklık bazen hemen geçmediği gibi kronik bir hal de alabilir.

Burun tıkanıklığı ateş gibi etkilerle meydana geliyorsa, uzun süreliyse ciddiye alınması gerekir. Basit bir burun tıkanıklığı başka problemlerin habercisi olabilir.

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?

 1) Soğan

2) Deniz Suyu

3) Limon

4) Buhar Banyosu

5) Karbonat

6) Sirke

7) Zencefil Çayı

8) Nane Yağı

9) Lavanta Yağı

10) Zeytinyağı

Burun tıkanıklığına iyi gelen 5 doğal  çözüm

Soğan

Bir parça soğanı alın ve kesin. Kestiğiniz soğanı dört beş dakika kadar koklayın burnunuzun açıldığını göreceksiniz.

Limon

Yemeklerimizde, içeceklerimizde sıklıkla tercih ettiğimiz limon sağlık konusunda da en büyük destekçilerimizdendir. Bir limon alın ve kesin. Kestiğiniz limonun suyunu burnunuza çektiğinizde burnunuzun hafif bir sızı ile açıldığını hissedeceksiniz.

Deniz suyu

Deniz suyunun burun tıkanıklığına iyi geldiği birçok kişi tarafından bilinen bir gerçektir. Deniz suyunun tuzlu yapısı burnun tıkanmasına neden olan bakterileri yok ederek burnu açar. Evinize yakın deniz yoksa deniz suyu solüsyonları içeren fısfıs ürünleri kullanabilir.

Buhar Banyosu

Kaynamış suyun içine nane yağı, okaliptus, papatya gibi rahatlatıcı bitki ve yağlar damlatılır ve ardından su buharı solunur. Bu şekilde burun tıkanıklığı buhar yöntemi ile çözülür.

 

Başa dön tuşu