Bağırsak sorunlarına son! Bu yoga pozisyonları doğal tedavi…

Bağırsak sağlığı, genel sağlığımızın önemli bir parçasıdır ve bunu desteklemek için yoga pratikleri oldukça etkili olabilir. İşte bağırsak düzenleyen yoga pozisyonları ve nasıl uygulanacaklarına dair detaylı bilgiler...

Abone Ol 

Bağırsak problemlerinizi en aza indirgemek için düzenli olarak yoga pozisyonlarını kullanmak hem ruhunuza, hem de bağırsak sisteminize oldukça iyi gelecektir. İşte deneyebileceğiniz ve düzenli yaptığınız takdirde bağırsaklara iyi gelen yoga pozisyonları…

Pavanamuktasana (Rüzgar Giderici Pozisyon)

Bu pozisyon, sindirim sistemini uyararak gaz ve şişkinlik gibi sorunları hafifletmeye yardımcı olur. Yere sırt üstü uzanın, dizlerinizi göğsünüze doğru çekin ve ellerinizle dizlerinizi kavrayarak karnınıza doğru sıkın. Bu pozisyonda derin nefes alıp verin ve sindirimi teşvik edin.

Ardha Matsyendrasana (Yarım Balık Pozisyonu)

Bu pozisyon, bağırsakları ve sindirim sistemini canlandırır. Oturur pozisyonda bir bacağınızı bükerek diğer bacağınızın yanına getirin, ardından karşı bacağınızı diğer tarafın dışına yerleştirin. Omurganızı uzatın ve karnınızı içeri çekerek dönmeyi derinleştirin. Her iki yöne de eşit süreyle tutun.

Uttanasana (Öne Eğilme Pozisyonu)

Bu pozisyon, karın organlarını yumuşatır ve bağırsak hareketliliğini artırır. Ayakta durun ve nefes alarak kollarınızı yukarı kaldırın. Nefes vererek öne eğilin ve ellerinizi yere veya bacaklarınıza doğru indirin. Başınızı bacaklarınıza doğru indirmeye çalışın ve bu pozisyonda birkaç nefes alın.

Marjaryasana-Bitilasana (Kedi ve İnek Pozisyonu)

Bu iki pozisyon, karın organlarını masaj yapar, sindirimi iyileştirir ve bağırsak hareketliliğini artırır. Dört ayak üzerinde durun, nefes alırken sırtınızı yukarı kaldırın (İnek Pozisyonu), nefes verirken sırtınızı yuvarlayarak (Kedi Pozisyonu) kambur yapın. Bu iki pozisyonu birlikte tekrarlayın.

Benefits of Marjaryasana/Bitilasana: 5 Reasons Why You Should Do the Cat/Cow Yoga Pose Every Day | India.com

Malasana (Çömelme Pozisyonu)

Bu pozisyon, bağırsakları uyarır ve sindirimi kolaylaştırır. Ayakta durun, dizlerinizi bükerek çömelin. Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin ve dirseklerinizi dizlerinize hafifçe bastırarak içeriye doğru itin. Bu pozisyonda birkaç nefes alın.

Malasana - Garland Pose - YOGATEKET

Başa dön tuşu