Anne yanı beşik ne zamana kadar kullanılır?

Abone Ol 

Anne yanı beşik nedir? Bu aynı zamanda sepet beşik olarak da bilinir. Anne-babanın kullandığı yatak odasında, yatak odasının hemen ucuna koyulur. Böylece bebeklerin sürekli göz önünde bulunmasına yardımcı olur.

Bebeklerin nerede uyuyacağı her zaman büyük bir soru işareti meydana getirir. Zovovo.com’un hazırladığı En İyi Anne Yanı Beşik içeriğine göre Ebeveynlerin kendi yatağına alması başlangıçta güzel ve heyecanlı olsa da uyuma esnasında bilinçsiz olarak bebeklere zarar verilmesi çok olasıdır.

Farklı bir odaya yatırmak da bir şey olduğunda uyanmamaya neden olabilir. Zira kalın duvarlar ağlama sesini azaltacağı için uyanmayabilirsiniz. Bu nedenle bez değiştirmesi ya da mama verme gibi bir ihtiyacı olduğunda bunu uyanana kadar fark etmeyebilir.

Burada devreye giren anne yanı beşik çözümler sunmaktadır. Günümüzde buna dair farklı tasarımlarda ürünler imal edilir. Her birini inceleyebilir, aralarından size en uygun olana karar verebilirsiniz.

Anne Yanı Beşik Ne Kadar Kullanılabilir?

Anne yanı beşik genellikle 6 aylığa kadar kullanılır. Ancak temel olarak 0-12 ay arasında kullanıma uygundur. Her ne kadar bunlar başlangıçta kullanışsız ve gereksiz bir yatırım gibi gelse de belirttiğimiz üzere bebeklerin sağlığı ve onlarla ilgilenilmesi için oldukça önemlidir.

Zira onları normal bir yatakta yatırmak, yuvarlanarak düşmelerine sebep olabilir. Bebekler narin oldukları için bu ciddi sorunlara yol açabilir. Güvenilir bir yapıyla üretilen anne yanı beşikler, ebeveynlere yardımcı olmaktadır.

Anne Yanı Beşik Nasıl Olmalı?

Peki, anne yanı beşik nasıl olmalı? Eğer sorunsuz ve kaliteli bir şekilde kullanabileceğiniz bir beşik arıyorsanız öncesinde bazı konuları bilmeniz gerekir. Bunlardan bir tanesi taşınabilir olmasıdır. Eğer sık sık ziyaret ediyorsanız, bebeğinizi de beraberinizde götürmeniz gerekir. Zira evde anneanne-babaanne gibi bir kişiyle bıraksanız bile anne-babanın yerini asla tutmaz.

Ayrıca bebeğiniz de zamanla sizi özleyecektir. Ek olarak aklınız da bebek ve ona bakan kişide kalır. Zira yaşlılar deneyimli olsa bile ilerleyen yaş sebebiyle ihtiyaçlarını gerektiği gibi yapamayabilir. Katlanabilir & sökülüp takılabilir tarzda olan ürünler bu konuda size yardımcı olur.

Böylece yola çıkarken beşiği de yer kaplamaksızın beraberinizde götürebilirsiniz. Bu sayede nerede olursanız olun bebeğinizi yanınızda sorunsuz olarak uyutabilirsiniz.

Her Tarafı Kapalı Olmalıdır

Anne yanı beşik modelleri oldukça geniştir. Bunlardan bazılarının sadece 3 tarafı kapalıdır. Açık olan tarafı genellikle anne-babanın yatağına yaslanır. Böylece temel olarak bebekle daha rahat iletişim kurmak, bir şey olduğunda müdahale etmek amaçlanır.

Ancak emeklemeye başlayan bir bebek buradan kolay bir şekilde çıkabilir. Ayrıca ebeveyn çok agresif uyuyorsa kolu yanlışlıkla bebeğe de gelebilir. Dolayısıyla dört bir yanı kapalı olan modeller hem anne-babalar hem de bebekler için daha güvenli ve kullanışlıdır.

Böylece hem gece siz uyurken çıkmasını engelleyebilir, hem de güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Olmalıdır

Anne yanı beşik almadan önce kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Günümüzde bunlar farklı markalar tarafından imal edilir. Dolayısıyla kalite her birinde farklılık gösterir. Kalitesiz olması kısa süre sonra kırılmasına neden olabilir. Öyle ki bazıları kısa süre sonra kullanışsız olduğunu kanıtlayabilir.

Bu nedenle yüksek kaliteye sahip olanlar size daha iyi çözümler sunacaktır. Bu kapsamda malzemesine de özen gösterilmelidir. Bunun ham maddesi insan sağlığına zararlı maddeler bulundurmamalıdır.

Tüm bunlara dikkat ederek bir anne yanı beşik alırsanız hem bebeğin güvenliğini sağlayabilir hem de gerektiği zaman ona kısa sürede ulaşabilirsiniz. İnternette bulunan farklı modelleri ayrıntılı olarak incelerseniz, sizin için en kullanışlı olana karar verebilirsiniz.

Kaynak: https://www.zovovo.com/anne-yani-besik/

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu