Ağır kokuları ortadan kaldıran mucize: Metal sabun

Mutfakta yemek yaparken ellere sinen ağır kokuları gidermek için metal sabun kullanımı etkili bir çözüm olarak  ön plana çıktı. Metal sabunun mucizevi bir şekilde ellerde birikmiş olan tüm kötü kokuları kolayca ortadan kaldırıyor.

Abone Ol 

Mutfakta güçlü kokuları gidermenin popüler bir yolu, paslanmaz çelik sabun çubuğunun kullanılmasıdır. Bu çubuk, paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır ve ellerin ovulmasıyla kokuların nötralize edildiği iddia edilmektedir.  Ancak, bu konuda bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır.

Paslanmaz çelik sabununun etkili olduğu düşünülen mekanizmalar arasında çeşitli teoriler bulunmaktadır. Bir teoriye göre, çubuğun krom tabakası, kokuya neden olan bileşiklerle etkileşime girerek kokuları absorbe eder. Diğer bir teori ise, çubuğun fiziksel hareketi ve cilt yüzey gerginliğini kırarak kokuları giderdiği yönündedir.

Uzmanlar, geleneksel sabunların ve lateks eldivenlerin kokuları giderme konusunda daha etkili olduğunu açıkladı. Dolayısıyla, paslanmaz çelik sabun çubuğunun gerçekten işe yarayıp yaramadığını belirlemek için daha fazla araştırma gerekmektedir.

 

 

Başa dön tuşu