2022’nin öne çıkan saç trendleri

Saçlar adeta en güçlü aksesuarımız; güzel hissetmenin ise en kestirme yolu. Her sezon farklılık gösteren saç trendlerinde son dönemde doğallığa dönüşün arttığını dünya podyumlarına baktığımızda kolayca gözlemlemek mümkün.

Toplu modeller, örgüler yükselişe geçerken retro kesimler de yeniden hayatımıza giriyor. Kısacık pixie kesimleri ya da ikonik bob modeli denemek için kesinlikle doğru zaman! Tabii deneyeceğiniz modellerin hem yüz şeklinize hem de saç yapınıza uygun olması önemli; bu noktada kuaförünüzün tavsiyelerine mutlaka kulak verin.

Günlük stilinize de rahatlıkla adapte edebileceğiniz saç trendlerini sizler için derledik.

2022’nin öne çıkan saç trendleri #1

Akışkan bukleler

Hacimli ve doğal dalgalar 2022’de en çok rastlayacağımız saç modellerinde başı çekiyor. Kendi haline bırakılmış gibi görünen bu model, plaj dalgalarının yeni bir yorumlaması. İhtiyacınız ise hacim veren ürünler, doğal bukleler yaratabileceğiniz kalın bir saç maşası ve bolca saç spreyi. Bu modeli saçlarınızı ortadan ayırarak yapabileceğiniz gibi yandan ayırarak da kullanabilirsiniz. Eğer katlı bir kesime sahipseniz yandan ayırmak saçlarınızı çok daha volümlü gösterecektir.

2022’nin öne çıkan saç trendleri #2

Ensede topuz

Tam anlamıyla kurtarıcı bir model olan ensede topuz, özellikle iş toplantıları gibi ciddi görünmeniz gereken ortamlar için son derece uygun. Dikkat etmeniz gereken; bu modeli yaparken saçınızın elektriklenmemesi ve tamamen pürüzsüz görünmesi. Bunun için elektriklenme karşıtı saç serumlarından ya da sabitleyici etkili spreylerden faydalanabilirsiniz. Saçlarınızı ensede at kuyruğu yapın, sıkı şekilde kendi etrafında döndürerek burgu haline getirin ve topuzunuzu yaptıktan sonra sıkıca sabitleyin.

2022’nin öne çıkan saç trendleri #3

Afrika örgüsü

Hem rahat hem de cool görünmek için örgülerden daha iyisi düşünülemez! Son sezonlardan örgülü saç modellerine son derece aşinayız ancak saçın bir kısmını ya da sadece önlerini örme trendi yerini oldukça sıkı ve belirgin Afrika örgülerine bırakıyor. Profesyonel yardım alarak yaptırabileceğiniz bu örgülerin kullanım süresi de hayli uzun.

2022’nin öne çıkan saç trendleri #4 

Uzun kakül

Daima aklınızda kakül kestirme fikri olmasına rağmen halen cesaret edemediyseniz bu sene tam zamanı! Gözlere adeta perde gibi inen uzun kaküller, kısa küt kesimlerle buluşuyor. Uzun kakülleri dilerseniz düzleştirerek keskin bir hat halinde, dilerseniz daha dağınık bırakarak kullanabilirsiniz.

2022’nin öne çıkan saç trendleri #5

Retro kesimler

O zaman biraz da nostaljik yansımalar diyoruz ve podyumlarda gözümüzden kaçmayan retro saç modellerine fokuslanıyoruz! Pixie ve bob gibi ikonik saç modellerini ya da kulak memesinde biten kısacık kütleri denemek için tek ihtiyacınız biraz cesaret. Hem stil sahibi görünmek hem de rahat etmek için tercih edeceğiniz kısa modellere bir kere alıştığınızda bağımlılık yaratabilir, bizden söylemesi.

2022’nin öne çıkan saç trendleri #6

Yüksek aykuyruğu

Spora giderken ya da gece dışarı çıkarken; her duruma uyum sağlayan at kuyrukları 2022’de daha da yükseliyor. Olabildiğince tepeden, sımsıkı toplanmış at kuyrukları için en önemli tüyo saçları tek bir tel dahi kalmayacak şekilde sabitlemek. Bunun için, bir diş fırçasına saç spreyi sıkın ve bebek saçlarınızı o şekilde kontrol altına alın. Bu, kısa telleri sabitlemenin ve yapıştırmanın en kolay yolu.

(Bu yazı ilk önce oggusto.com'da yayınlanmıştır.)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu