Tuvalete telefonla girenler aman dikkat! Bakın hangi hastalığa sebep oluyormuş

Tuvalete telefon ile girmek dolaylı yoldan pek çok hastalığa sebep olmakta... Tüm bunların yanında bir hastalığa sebep oluyor ki...En kötüsü bu

Abone Ol 

Cep telefonları, hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Evde, sokakta, alışverişte ve hatta tuvalette bile sürekli yanımızda taşıdığımız bu cihazlar, mikroplar için ideal bir yaşam alanı haline geldi. Ancak, tuvalette cep telefonu kullanmanın sağlığımız üzerinde ciddi zararları olabileceğini biliyor muydunuz?

Tuvalette cep telefonu kullanmak, sağlığınıza zarar verebilir. İngiliz doktor Sarah Jarvis’e göre, tuvalette telefonla vakit geçiren insanlar genellikle daha fazla zaman harcıyorlar.

Tuvalette telefon ile oynamak hemoroide yol açıyor

Bu da anüs damarlarına artan bir basınç uyguluyor ve hemoroide yol açabiliyor. Ayrıca, uzun süre aynı pozisyonda oturmak dolaşım sistemine de zarar veriyor!

Tuvalette telefon kullanmanın inanılmaz zararları - Güncel yaşam haberleri – Sözcü

Bununla birlikte, tuvalette cep telefonuyla vakit geçirmenin hijyen açısından da ciddi sorunları var. Tuvaletler, birçok mikrop barındıran yerlerdir ve cep telefonunuzu bu ortama sokmak, bu mikroorganizmaların telefonun yüzeyine yapışmasına neden olabilir. Bu, hijyen kurallarına aykırı bir davranıştır.

Cep telefonlarının yüzeyi bakteri dolu

Cep telefonlarının yüzeyi, yapılan bir bilimsel araştırmaya göre oldukça kirli ve bakteri doludur. Tuvaletlerde bulunan bakteri sayısından çok daha fazla bakteri cep telefonlarının yüzeyinde bulunmaktadır.

Bu nedenle, cep telefonunuzu tuvalette kullanmak, daha fazla bakterinin cihazınıza bulaşmasına yol açabilir.

Tuvalete telefon ile girenler dikkat! Bu hastalığa yakalanabilirsiniz!

Cep telefonlarının yüzeyinde yiyecek artıkları bulunur

Ayrıca, cep telefonlarının yüzeyinde yiyecek artıkları da bulunabilir, çünkü yemek yerken veya içerken cep telefonlarını kullanmaya devam ediyoruz. Bu da telefonlarımızın daha da kirli olmasına neden olabilir.

Bu nedenle, cep telefonlarının düzenli olarak temizlenmesi önemlidir. Telefonunuzu mümkünse parçalara ayırarak temizleyebilirsiniz.

Temizlik için temiz bir pamuk veya diş fırçası kullanabilirsiniz. Bu şekilde telefonunuzdaki bakterilerden kurtulabilir ve sağlığınızı riske atmamış olursunuz. Tuvaletle cep telefonu kullanmak yerine daha hijyenik alışkanlıklar geliştirmek, sağlığınız için daha iyi bir seçenek olabilir.

Başa dön tuşu