Pembe kuvars taşı yüze iyi gelir mi?

Eski zamanlardan beri olumlu enerjisine ve iyileştirici özelliğine inanılan pembe kuvars günümüzde hem olumlu fayfaları hem de cilt bakımı rutininde kendine yer bulması sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Abone Ol 

Pembe kuvars taşı bulunduğu ortamı sakinleştiren, huzur veren, rengi ve dokusuyla da dinginliği vurgulayan bir tür kristaldir. Sevgi taşı olarak da bilinen bu doğal malzemeyi üzerinizde taşıyabilir, yaşam alanlarınızda bulundurabilir ya da pembe kuvars kullanılarak tasarlanmış ve cilde masaj yapmaya yarayan ürünlerden bir tane edinebilirsiniz. Kuvars ailesinin bir üyesi olan bu taş dünyada en çok Hindistan, Japonya, ve Güney Afrika’dan çıkarılır.

Cilt bakımı için sıklıkla kullanılan pembe kuvars genellikle yüz masaj aleti / roller olarak karşımıza çıkar. Bakım ürünlerini yüzünüze uygularken kullanabileceğiniz bu alet, cildin sıkılaşmasını sağlarken yaşlanma belirtilerini de geciktirir.

Pembe kuvarsın cilt bakımındaki kullanım alanlarını ve faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Pembe kuvars uygulamak için roller kullanmak şart değildir. Dilerseniz taşı buzdolabında soğuttuktan sonra cildinizdeki kan akışını hızlandırmak için yüzünüze uygulayabilirsiniz.
  • Sadece yüzünüz için değil tüm cildiniz için de şifa kaynağı olan pembe kuvarsı banyo ritüelinize de ekleyebilirsiniz. Bunun için küveti su ile doldurup içine birkaç pembe kuvars taşı atmanız yeterli olur. Böylece banyo suyunuz yatıştırıcı bir etki kazanacaktır. Düzenli kullandığınız takdirde kuru cilt sorununun ortadan kalktığını görebilirsiniz.
  • Pembe kuvarsın doğru kullanıldığında hücre yenileyici özelliğiyle kolajen üretimine de destek olduğu düşünülür.

Başa dön tuşu