Keratin bakımı nedir ve faydaları nelerdir?

Saç bakımının vazgeçilmezi keratinin faydalarını sizler için derledik.

Abone Ol 

Keratin bakımı nedir?

Aslında vücut doğal olarak saç ve tırnaklar için keratin üretir. Saçlarınızın parlak, tırnaklarınızın canlı olmasının nedeni bu keratine bağlıdır. Çeşitli sebeplerden ötürü yıpranmış, canlılığını kaybetmiş ve matlaşmış saçlara profesyoneller tarafından keratin yüklemesi yapılır. Saçın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan bu işleme keratin bakım denir.

Keratin bakımı ne işe yarar?

Keratin bakım sayesinde saç daha canlı ve daha parlak bir görünümde olur. Birkaç ay boyunca kabarma, elektriklenme gibi sorunlar ortadan kalkar.

Keratin bakımı faydaları

Tabii keratin bakım sadece saçı parlatmakla kalmaz aynı zamanda saç için birçok fayda da içerir. Bu faydaların ne olduğuna geçersek;

Pürüzsüz ve parlak saçlar: Saç tellerine tek tek bakım yapan keratin saçın elektriklenmesini ve kabarmasını önleyerek daha parlak bir hale gelmesini sağlar. Ayrıca kırılmış saç uçlarının kırık görünümünü de engeller.

Uzun süreli sonuç: Saç bakımınıza özen gösterdiğiniz takdirde 3-4 aya kadar dayanır. Bu süre boyunca saçınız daha canlı, daha kolay şekil alan bir formda olur.

Sağlıklı saç büyümesi: Zaten saçın ihtiyaç duyduğu bir madde olan keratin sayesinde canlanan saç daha sağlıklı şekilde uzar. Saç tellerinin güçlenmesi kırılmaları engelleyerek saçın bakımlı olmasını sağlar.

Başa dön tuşu