İlişkideki sorunları bitiren formül! “Bana deli divane olsun” diyenlere özel tüyo!

İlişkiniz sağlıklı, mutlu ve romantik olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz. İlişkisinde bu kuralları uygulayanlar kısa sürede değişimi fark edecekler

Abone Ol 

Mutlu, romantik ve sağlıklı bir ilişki için aklınızdaki soruları cevaplayacak ve uyguladığınızda iletişiminizde ve ilişkinizde olumlu yönde değişime sebep olacak bilgileri sizler için toparladık.

Önce kendinizi tanıyın ve anlayın

İnsan kendisini anlamaya ve tanımaya çalışırsa seçimlerini ve davranışlarını doğru şekilde ifade eder, kolayca başkalarının etkisi altında kalmaz. Kendine güvenerek ne istediğini anlayan insan tercihlerini de genel olarak doğru yapacaktır.

Sevgilinizi veya eşinizi anlayın, tanıyın

Sevgilinizi veya eşinizi tanımaya vakit ayırın. Neleri sevip sevmediğini, nelerin kırmızı çizgisi olduğunu bilmek karakteri hakkında da bilgi verecektir. Bu durum ilişkinin süreci için önemlidir.

Sevgilinizi veya eşinizi olduğu şekilde kabul edin

İlişkilerde en zor kısımlardan biri de budur. İnsanlar partnerlerinin bazı özelliklerini başlarda kabul etmiş gözükürler fakat zamanla bunları değiştirmeye çalışırlar. Bu durumlar genelde ilişkiyi çıkmaza sokar. Partnerinizi olduğu şekilde kabullenmek doğru olandır çünkü hiçbir insan hayal ettiğiniz kadar kusursuz olamaz.

Güven duygusunu zedelemeyin

Güvenmek ilişkinin temelini oluşturur. Güvenmek kolay değildir, güven duygusuna zarar vermeden, sınırları ihlal etmeden ve saygıyı yitirmeden  ilişkiyi yürütmek önemlidir.

Kıyaslama yapmayın

Partnerinizi başkalarıyla kıyaslamak doğru olmayan bir davranıştır. Bunu yapmak partnerinize kendisini yetersiz ve değersiz hissettirecektir. Partnerinize kıyaslama yapmak yerine güzel sözlerle yaklaşıp ilişkinizi daha romantik ve sevgi, saygı dolu bir hale getirebilirsiniz.

Romantik olmaktan çekinmeyin

Romantizm denildiğinde akla ilk gelen şey hediyeler olsa da bu doğru değildir. Romantizm karşılıklı olması gereken bir durumdu. Çiftler birbirini şımartmaktan çekinmemeli, birbirlerine karşı gösterdikleri özeni kaybetmemeli. Özel gün beklemeden hediyeler, sürprizler yapılabilir, seyahatlere, yeni yerler keşfetmeye gidilebilir. İltifat etme, okşama, sarılma, öpüşme, özür dileme ve teşekkür etme günlük hayatın bir parçası yapılırsa ilişkinin dinamizmini güçlendirir.

Başa dön tuşu