Güzelliğiyle erkeklerin başını döndüren Esra Bilgiç’in makyaj sırrı bakın neymiş! Kağıt kalemi hazırlayın… Büyüleyici olacaksınız!

Esra Bilgiç'in karakteristik göz makyajı herkes tarafından beğeniliyor! Siz de bu güzelliğe sahip olmak istiyorsanız... Bu tüyolarla çok kolay...

Abone Ol 

Esra Bilgiç makyajı, doğal ve sade bir güzellik anlayışını yansıtan özel bir makyaj tarzını temsil eder.

Bu tarz, cildin doğal güzelliğini ön plana çıkarırken aynı zamanda makyajın da varlığını gözlerde zarif bir şekilde hissettirir.

Esra Bilgiç’in bu tarzdaki tercihleri, yüzdeki ince detayları özenle vurgular ve kendine özgü bir çekicilik yaratır.

Makyaj süreci, cildin hazırlanmasıyla başlar ve adım adım uygulanan fondöten, allık, göz farı, eyeliner ve maskara gibi unsurlarla devam eder.

Sonuç olarak, Esra Bilgiç makyajıyla doğallık ve güzellik bir araya gelir, ortaya taze ve çekici bir görünüm çıkar.

1. Cilt hazırlama

Makyaja başlamadan önce yüz temizleme jeli veya sütü ile yüzünü iyice temizle. Ardından nemlendirici sürerek cildini hazırla. Daha sonrasında gözenek kapatıcı bir baz uygula.

2. Fondöten

İnce bir fondöten seç. Cildinin rengine uygun olanı tercih et. Fondöteni parmak uçlarınla veya makyaj süngeriyle cildine uygula. Eşit bir şekilde yayarak cildini güzelce kapat. Eğer ciltte kusurlar varsa, kapatıcı ile bu bölgeleri ört. Fondöten seçerken dikkat etmen gereken mat ya da sedefli bitişe sahip olması. Parlak ve cildi yağlı, ışıl ışıl gösteren fondötenler bu makyaja pek uygun olmaz. Brozer ya da kontür uygulaması ise neredeyse yok gibi, dilersen abartıya kaçmayan burun kontürü uygulaması yapabilirsin.

 

3. Allık

Esra Bilgiç’in doğal makyajında fazla canlı olmayan bir allık olduğunu görebiliyoruz. Pembe veya şeftali tonlarında bir allık seçebilirsin burada önemli olan sıcak alt tonlu renkler tercih etmen. Fırça yardımıyla elmacık kemiklerinin üzerinden yanağının ortasına doğru uygula. Doğal bir ışıltı elde etmek için hafifçe dağıt.

 

4. Göz farı

Esra Bilgiç’in makyajında genellikle mat göz makyajı tercih edilir. Açık kahverengi tonlarda bir göz farı ile göz çukurunu belirginleştir. Göz kapaklarına orta tonu uygula ve yavaşça dağıt. Dış köşelere biraz daha koyu bir ton ekleyerek derinlik kazandırabilirsin. Gözünün içine de krem rengi bir göz kalemi uygulamanı tavsiye ediyoruz.

 

5. Eyeliner ve maskara

 Geldik bu makyajın en karakteristik kısmına! Gözlerini belirginleştirmek için koyu kahverengi bir far ile eyeliner uygula. Göz çizgini takip ederek eyelinerı çek. Sonrasında ise daha açık bir renk ile eyelineri dağıt. Böylece buğulu bir görünüm elde edeceksin. Eğer dağıttıktan sonra koyu kahverengi eyelinerın net bir şekilde gözükmüyorsa bir kat daha kahverengi far ile eyelinerın üzerinden geçmelisin. Far ile işin bittikten sonra kirpiklerini kıvırıcı ile kıvır ve maskara uygula. Kirpiklerini güzelce tarayarak hacimli ve uzun görünüm elde et.

 

6. Dudaklar

Dudakları belirginleştirmek için çerçevelemen gerek. Sonrasında ise sıcak tonlu bir pembe ya da kahve alt tonlu bir ruj uygula. Rujun makyajın her adımında olduğu gibi parlak olmamasına dikkat et.

 

Not: Son olarak burnunun ucuna hafif bir highlighter uygulayabilirsin.

Başa dön tuşu