Burçlar ve mücevher tercihleri

Burcunuza göre hangi mücevherleri tercih etmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz

Abone Ol 

Burçlarımız kişiliğimizi yansıtır, tarzımızı da oluştururken bize yardımcı olurlar. Çünkü burçlarımızın benimsediği kendine özgü tarzları ve karakteristik özellikleri vardır ve bu çoğu zaman bizim beğenilerimiz üzerinde etkili olur. Buna örnek olarak bazı burçların karakteristik özelliğinde sadelik, yalınlık varken bazı burçların karakterinde ise tam dersi gösterişli detaylar mevcuttur. Bu noktada mücevher seçimimizi yaparken de burç özelliklerimizi düşünmekte fayda vardır. Hadi burcunuzu ve burcunuzun yansıttığı mücevher tarzını birlikte öğrenelim.

Koç burcu kadını

Ateş grubunda olan koç kadını, her zaman iddialı olmayı tercih etmiştir. Her zaman dikkat çekmeyi başarırlar. Kırmızı, siyah ve beyaz renklerin içinde muhteşem görünür ve pahalı, kaliteli aksesuarları çok severler. Bu nedenle koç burcu kadınları mücevher seçiminde göze hitap eden, şık parçalar tercih edebiliriler.

Boğa burcu kadını

Şık ve rahat kıyafetler tercih eden boğa kadınları, kaliteden ödün vermeyi tercih etmezler. Daima zevkli ve yerli yerinde giyinmeyi severler. Bu nedenle boğa burcu kadınları mücevher tercihini yüksek karatlı, gösterişli pırlantalardan ve saatlerden yana kullanabilirler.

İkizler burcu kadını

İkizler burcu kadınları kıyafetlerinde rahatlığı tercih ederler. Bunu da tarzlarına en iyi şekilde yansıtmayı başarırlar. Farklı eldivenler, bileklikler, yüzükler vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alır. Bu nedenle daha geometrik ve modern çizgilerle desteklenen tasarımları tercih edebilirler.

Aslan burcu kadını

Her zaman odak noktası olmayı çok seven aslan burcu kadınları, kendilerini şımartmayı çok severler. Bundan dolayı da kendilerine sık sık pahalı mücevherler alabilirler. Pırlantalar, yakutlar, zümrütler tam onların stilini ve tarzını yansıtan mücevherlerdir.

Başak burcu kadını

Detaycılık ve titizlik konusunda dikkatli olan başak burcu kadınları, düzenli ve zariftir. Bu yüzden gösterişten uzak daha düz ve klasik takılar takmayı tercih ederler. Tercih edecekleri mücevherlerde de daha klasik ve sade modellere yönelebilirler.

Terazi burcu kadını

Moda ve tarz hakkında doğuştan yetenekli olan terazi burcu kadınları, alışveriş yapmayı çok severler. Daima şık ve zarif olan terazi burcu kadınları farklı pırlantalar ve tasarım yüzükleri çok severler. Bundan dolayı terazi burcu kadınları sıradanlığın dışında modern ve ayrıntılı çizgilerle çalışılmış mücevherleri tercih edebilirler.

Akrep burcu kadını

Gizemli duruşu tercih eden ve seven akrep burcu kadınının ne giyeceğini tahmin etmek çok zor olabilir. Bununla beraber kıyafetlerinde gizemli ve tutkulu olmayı da çok severler. Mücevher seçiminde daha gösterişli modeller dikkatlerini çeker. Fiyat olarak ekonomik ama gösterişi yüksek takılar vazgeçilmezleri olabilmektedir.

Yengeç burcu kadını

Burçlar arasında en hassas olarak bilinen yengeç burçları kendilerine zarar verebilecek bu özellikleri nötrleyecek doğal taşların olduğu mücevherleri tercih edebilirler. Ametist, kuvars, akik yengeç için en ideal olan doğal taşlardır.

Yay burcu kadını

Rengarenk olmayı çok seven ve tercih eden yay burcu kadını için son trendler değil de kıyafetlerinin içinde ne kadar rahat davranabileceği önemlidir. Spor tarzına da bayılan yay burcu kadını, makyaj ve mücevher konusunda gösterişten uzak durarak sadeliği tercih edecektir.

Oğlak burcu kadını

Daha muhafazakar bir stili tercih eden oğlak burcu kadını; elbiseler, kısa etekler ve modası asla geçmeyen ürünleri tercih ederler. Mücevher konusunda da aynı şekilde daha sade, şık ve klasik modeller üzerine tercih yapmayı severler.

Kova burcu kadını

Modayı takip etmeyen ama en ilgi çekici kıyafetleri bulmayı başaran kova burcu kadınları, takılarında farklı tasarımları tercih etmeyi severler. Bu nedenle alışılmışın dışında takıları ve farklı modelde tarz mücevherleri ararlar. İlgilendikleri ve aradıkları tasarımlar ise genelde geometrik desenli, çarpıcı ve özgün çizgilere sahiptir…

Balık burcu kadını

Daha kadınsı ve romantik giyinmeyi seven balık burcu kadınları, hafif parlak kıyafetler giymeyi tercih ederler. Kıyafetlerinin tamamlayıcısı olarak da zarif, şık ve ışıltılı pırlantaları tercih ederler.

 

 

Başa dön tuşu