4 adımda evde kolay kahkül nasıl kesilir?

Evde kolay bir şekilde kahkül kesmenin yollarını birlikte keşfedelim.

Abone Ol 

Adım 1: İnce bir tarak yardımıyla saçınızın ön kısmından istediğiniz kalınlığa bağlı olarak bir tutam saçı yüzünüzün önüne alın. Elleriniz ile saçınızı yüzünüzün önüne getirerek V şeklinde görünüp görünmediğini kontrol edin.

Adım 2: Ayırdığınız saç tutamı dışında kalan saçları tarak ile iyice tarayın ve arkadan toplayın. Yan kısımlara özellikle dikkat etmelisiniz. Yanlardan çıkan saçları da keserseniz kahkül modeliniz istediğiniz gibi olmayabilir.

Adım 3: Ön kısımda kalan saçları elleriniz ile dolayarak bir burgu görünümü yaratın. (Tekrar hatırlatalım; istediğiniz uzunluğun biraz daha altından kesim yaparak olası hataların önüne geçebilirsiniz) Burgunun ucundan makası yatay şekilde tutarak kahkülünüzü kesin.

Adım 4: Uç kısımların küt olmasını önlemek ve kolay şekillendirmek için makası dik tutarak uçlardan minik minik kırpın. Bu sayede kahkül yüzünüzün önüne daha kolay düşecek.

Şekillendirmek için fön makinesini 45 derecelik bir açı ile aşağıya doğru tutun ve bir tarak yardımıyla kahküllerinizi tarayın.

Başa dön tuşu