Zayıflamanıza yardımcı olacak 3 sabah rutini

Beslenme diyetleri ve egzersizin yanı sıra günlük sabah rutinleri zayıflama sürecinizde size yardımcı olacak

Abone Ol 

Yeme alışkanlıklarınızı kontrol etmeniz, diğer yandan daha fazla egzersizi günlük yaşam ve boş zamanlarınıza entegre etmeniz zayıflama sürecinde size yardımcı olabilir. Bununla birlikte, kişisel başarıya giden yolda size yardımcı olabilecek bazı özel sabah ritüelleri vardır.

Aslında hepimiz biliyoruz kilo vermek teoride oldukça basit şöyle ki aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız kilo kaybı ile sonuçlanır ve amaçlanan kilo hedefine götürür. Uygulamaya baktığımızda bu o kadar da basit olamıyor bazen, gerekli motivasyon, disiplin azim işin içine katılmazsa sonuca ulaşmak güçleşiyor. Güne bazı özel sabah rutinleri ile başlamak zayıflama yolculuğunda önemli bir etkiye sahip olacak ve motivasyonunuzu arttıracaktır.

Kilo vermenize yardımcı olacak sabah rutinleri;

 

  • Güne bir bardak su ile başlayın

Uyanır uyanmaz büyük bir bardak soğuk su içmek kilo vermenize yardımcı olabilir. Su içerek sadece sıvı depolarımızı yenilemekle kalmıyoruz aynı zamanda metabolizmamızı da hızlandırıyoruz. Bunun nedeni vücudun önce tüketilen soğuk suyu vücut sıcaklığına kadar ısıtması gerekliliğidir. Bu ısıtma süreci için metabolizma enerji harcar dolayısıyla kalori tüketir. Ayrıca su, besinlerin parçalanmasını hızlandırır ve besinlerin emilimini destekler. Ayrıca su içmek açlığı azaltır, böylece kahvaltıda daha hızlı doygunluğa ulaşılır.

  • Yüksek proteinli bir kahvaltı yapın

Protein miktarı yüksek bir kahvaltı kilo kaybını desteklemeye yardımcı olabilir. Aslında diyetinize daha fazla protein eklemek , kilo vermenin en kolay ve en etkili yoludur. Proteinin sindirimi uzun zaman aldığından, sadece sizi daha uzun süre tok tutmakla kalmaz, aynı zamanda iştahınızı da keser ve fazla yemenizi engeller. Bu nedenle güne lor, yumurta, yoğurt veya proteinli ekmek gibi protein açısından zengin bir kahvaltıyla başlayın.

  • Güneş ışığının keyfini çıkarın

Güneş ışığı sadece D vitamini ihtiyacınızı karşılamanın en iyi yolu olmakla kalmaz, kilo vermeye çalışanlar üzerinde de önemli bir etkiye sahip olabilir. Bazı araştırmalar daha yüksek D vitamini seviyelerinin daha az kilo alımı ve daha fazla kilo kaybı ile ilişkili olduğunu ispatlamıştır. Açık havada kahvaltı, sabah yürüyüşü veya koşu ile sadece moralinizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda kilo da verirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu