Zayıflamanın ilk kuralı

Abur cubur yemekten kurtulamıyorsanız size bazı önerilerimiz var.

Fazlalıklarınızdan kurtulmak ve yaza hafifleşmiş şekilde başlamak istiyorsanız, abur cuburlardan uzak durmanız gerekiyor. Peki ya bu nasıl olacak?

Abur cubur yemekten nasıl kurtulurum diyorsanız, aşağıdaki öneriler sizin için...

Elinizin altında sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun

Gıda alışverişinizden döner dönmez meyve ve sebzelerinizi bir kenara ayırın. Bunları yemeğe hazır olacak şekilde doğrayıp, saklama kaplarında saklayın. Kim bilir kaç kez bu tür besinlerinizi bozuldukları için çöpe atmak zorunda kalmışsınızdır. Kimsenin kesmeye veya soymaya zamanı olmadığından dolayı bu sebze ve meyvelere hiç dokunulmamıştır. Alışveriş sonrası 20 dakikanızı bu işlemlere ayırın. Göreceksiniz bu besinler bozulmadan ve kısa zamanda tüketilmiş olacaktır.

Büyük miktarlarda yemek yapın

Yiyebileceğiniz kadar yemeğinizi ayırıp geri kalanını dondurun. Örneğin, tavuk göğsünü haşlayıp kaldırın, böylece Meksika yemeğine, sandviçe veya salatanıza her zaman ekleyebilirsiniz. Ayrıca bolca çorba yapıp dondurabilirsiniz ve her an için elinizin altında hazır yemek bulundurmuş olursunuz.

Kahvaltıyı atlamayın

Özellikle çocuklarınızı kahvaltı yapmadan okula yollamayın. Araştırmalar, kahvaltının çocuklarda daha iyi konsantrasyona ve de daha fazla enerjiye yol açtığını gösteriyor.

Yorumlar

Gold_Guard 25-03-2017 23:22:54

109 günde sadece bisiklet kullanarak 25 kilo verdım Böyle boş şeylerle Ugraşmayın Pedala Basın Kilolarınızı Atın

VLCN 21-03-2017 08:52:14

Az, dengeli ve tam zamanında beslenmek lazım. Her öğünün saati belli, hiç birini atlamamak lazım, birini atlayıp abur cubura yönlenen kilo alır. Arada sırada olursa sıkıntı yok, devamlı olursa sıkıntı büyük! Yani sözün özü, hayvan gibi değil, insan gibi beslenmek lazım.

YORUM YAZ