Zayıf kalmanın altın kuralları

Dr. Ayça Kaya diyet yapmak yerine hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle gram gram kilolarınızdan kurtulmanın püf noktalarını veriyor.

Dr. Ayça Kaya danışanlarına ilk olarak "Neden zayıflamak istiyorsunuz, ne zamandan beri kiloluydunuz, neden şişmanlıyorsunuz?" sorularını sorduğunu dile getirdi.

Kilo probleminin günümüzde her iki kişiden birinin çok ciddi sağlık problemi olduğunu ve artık zayıf kişilerin bile kendilerini şişman sanmaya başladığını söyleyen Kaya, "Kilo bugün bir hastalık. Ve bu ilerleyici ve tekrarlayıcı bir hastalık" dedi.

Dr. Ayça Kaya kişinin olması gereken ideal kiloyu hesaplayabilmesi için bir formül verdi:

Kilonuzu boyunuzun karesine böleceksiniz. Çıkan değer 18,5 ile 25 arasındaysa normal kilo, 25 ile 30 arasındaysa fazla kilo, 30'un üstündeyse artık şişmanlık, hastalık olarak kabul ediliyor.

"Formüldeki hesaplamayla çıkan değeri 25 ile 30 arasında olanlar çok dikkat etmeli" uyarısında bulunan Kaya sözlerini şöyle sürdürdü; "Çünkü kilo insanın canını yakan bir hastalık olmadığı için bunun önüne geçmezsek eğer biz günler içerisinde 100 gr, yarım gr, 1 kg derken bir bakacağız 10-15 kilo üzerine koyuvermiş olacağız."

Kilo problemi olanların önce bunun nedenini bulması gerektiğini söyleyen Kaya, şişmanlık hastalığının çok nedenli ve çok faktörlü bir hastalık olduğuna dikkat çekti.

Dr. Ayça Kaya'dan zayıf kalmanın altın kuralları İZLE:

Yorumlar

YORUM YAZ