Zamana yolculuk, günümüz modası eskiyi yaşatıyor

Moda akımı başa sardı desek yanlış demiş olmayız. Annelerimizin hatta anneannelerimizin zamanında kullandığı kıyafetler ve aksesuarlar günümüz de sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Zamana yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Abone Ol 

Fular ve bandana

1940’lı yıllardan günümüze kadar hemen her dönemde moda olmayı başarmış fular ve bandanalar; boyunda, bilekte ya da saçta kullanılabilir.

Yüksek bel pantolon

80’lerden kopup gelen bir diğer kıyafet yüksek bel pantolonlar, özellikle jeanler. Genel olarak 80’li yıllardaki gibi bol kesim kullanılıyor ve günümüzde bu tip pantolonlara ‘boyfriend’ pantolon deniyor.

Oversize Şort

1940’lı yıllarda yükselen trend, 2015 yılında aramıza geri döndü. Oldukça rahat olması sebebiyle kadınlar için oldukça kullanışlı bir trend!

Kısa üstler

1970’ler modası kısa üstler, günümüzde yeniden moda olmayı başardı! 2014 yılında tekrar karşımıza çıkmaya başlayan bu güzel trend, gözden düşmeden sıklıkla kullanılmaya devam ediyor.

File kıyafetler

2000’lerin file kıyafet trendi günümüzde çoraplarda kendini yeniden gösterdi.

Salopetler

1990’lı yılların 7’den 70’e herkes tarafından tercih edilen kıyafeti salopet, moda dünyasına tekrardan hızlı bir dönüş yaptı. Çok da güzel oldu.

Büyük hasır şapkalar

1950’li yıllardan günümüze kadar moda dünyasındaki yerini hiç kaybetmeyen aksesuarlardan biri hasır şapkalar. Özellikle plajların vazgeçilmezi!

İspanyol paça pantolonlar

 

1970’li yıllarda kadın ve erkeklerin favori pantolonları, 2010’lu yıllarda yeniden trend oldu. Etkisi giderek azalmakla birlikte, hala tercih ediliyor.

Kedi göz güneş gözlükleri

1960’lı yıllardan günümüze ulaşmayı başaran bu gözlükleri, Kim Kardashian sıklıkla tercih ediyor.

Vatkalı kıyafetler

30’lu yıllarda moda dünyasında yer bulan vatkalar, 90’lı yılların ardından günümüzde tekrar trend oldu!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu