Zam sırası şimdi de Apple ürünlerine mi geldi?

Geçtiğimiz günlerde Apple şirketinin Çin'de yer alan fabrikası, Çin'de virüsün tekrar yoğunlaşmasıyla alınan karantina kararı sebebiyle kapatıldı. Fabrikanın kapanmasıyla akıllara ''ürünlerde fiyat artışı olacak mı?'' sorusu geldi.

Abone Ol 

Üretim durma noktasına geldi

Apple, iPhone üretimini durdurdu... Fabrika kepenkleri indirdi! - Teknoloji  haberleri

Apple Çin fabrikasının kapanmasıyla sadece Apple’ın değil fabrikaya ortak olan pek çok teknolojik cihaz markasının da üretiminde kesintiler yaşandı. Üretimde yaşanan sıkıntılar karşısında kullanıcıları neler bekliyor merak konusu oldu.

Apple analistinden tweet

Ming-Chi Kuo Released Forecast for Apple Major Products - Gadget Tendency

Apple analisti Ming Chi, Apple’ın yeni MacBook pro cihazlarının teslimatında gecikme yaşanacağına dair bir tweet paylaştı. Ming Chi, Covid-19 karantina önlemleri kalktıktan sonra teslimatların eskisi gibi devam edeceğini belirterek kullanıcıları bir nebze de olsun sakinleştirdi.

Peki yaşanan kesintilerden sonra ürünlere zam gelecek mi?

iPhone 11 Satın Alın - Apple (TR)

Elektronik üretim firması Pegatron; üretimin kaldığı yerden kesintisiz devam edeceğini, karantinanın müşterilere yansıyan ticari etkisini de göz önüne alacaklarını bildirdi. Yapılan açıklamalarda Apple ürünlerine zam gelip gelmeyeceği konusu belirsiz kaldı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu