Yüzdeki kırışıklıklar kişiliği yansıtıyor

Yüzünüzdeki kırışıklıklardan kişilik tespiti yapılabilir mi? Medikal Estetik Doktoru Alp Mamak bu soruya evet yanıtını veriyor...

Yüzümüzdeki çukur ve kırışıkların bulunduğu bölgeye göre kişiliğimiz hakkında ipucu verdiğini belirten Medikal Estetik Doktoru Alp Mamak, "Kaşları sürekli çatık birinin kızgın olduğunu, alnı kırışık birinin endişeli olduğunu, ağız köşesi aşağı bakan birinin mutsuz olduğunu düşünürüz. Bu mimikleri kişi o kadar çok kullanıyordur ki yüzünde yer eden kırışıklara hatta çöküntülere sebebiyet vermiştir” diyor.

Bu durumun kişinin mutsuz olmasına hatta özgüveninin baltalanmasına kadar ulaşacağını belirten Mamak, doğru botox uygulamasının antidepresan etkisi yarattığına dair yayınların olduğuna da dikkat çekiyor. Tabii ki bu durum botoxun antidepresan olmasından değil, sonucundaki memnuniyet hissinden kaynaklanıyor. Yapılan uygulamalar ise belki de tam da bu yüzden hem yüzümüzde hem de ruhumuzda karanlıkta kalan yerleri ortaya çıkarır, iyileştirmeye çalışır.

Doğru tespit ve kişiye uygun uygulama önemli

Örnek olarak yanak bölgesinin gençken yağ dokusu bakımından daha zengin olduğunu belirten Mamak, ”Genç ciltte hyalüronik asit bol olduğu için nemi fazladır. Göz etrafı ve yanak dokusu bir bütün halindedir. Yaşlandıkça ise birbirinden ayrılır ve çok ciddi karanlık bir alan oluşturur. Bu bizim daha mutsuz görünmemizi sağlar. O karanlıkları yok ederek, daha mutlu bir ifadeye dönüştürebiliriz” diyor.

Yorumlar

Vahide 29-01-2020 13:42:18

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

YORUM YAZ