Yüz yogası hakkındakileri duyunca çok şaşıracaksınız! İşte İnanılmaz faydaları!

Son zamanlarda popülaritesini koruyan yüz yogası daha genç, gergin ve sıkı bir görünüme kavuşma konusunda iddialarıyla gündemde yerini almaya devam ediyor. İşte yüz yogası hakkında merak edilenler..

Abone Ol 

Kaz ayakları, gıdı sarkması, yanak sarkması gibi birçok yaşlanma belirtilerini erteleyen yüz yogasının pek çok faydası vardır. Vücudumuzda olduğu gibi yüzümüz de kaslar bulunmaktadır. Yaşın İlerlemesi ile bu kaslar da yaşlanarak deforme olmaktadır. Yüzde yaşlanmaya bağlı olarak çökmeler, sarkmalar ortaya çıkabiliyor. Çözüm için botoks, dolgu veya estetik operasyonlar gibi yöntemler bulunsa da pek çok kişi yüz yogası ile yüz kaslarını şekillendirmek istiyor. Bu sebeple de yüz yogası, daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. Peki, yüz yogası nasıl yapılır? İşte yüz yogası hakkında merak edilenler…

1. Alnınızdaki ince çizgiler ve kırışıklıklar:

Her Yaşta Genç Kalmanın Sırrı; Yüz Yogası

İlk olarak iki elinizle yumruk yapın. Parmaklarınız size doğru bakarken orta parmaklarınızın eklemlerini alnınızın ortasına yerleştirin. Orta derecede basınç uygulayarak şakaklarda biten alnın her iki tarafına doğru nazikçe ellerinizi kaydırın. Bu egzersizi 6 kez tekrarlayın.

2. Kaz ayakları ve sarkık göz kapakları:

Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır? - Güzellik haberleri – Sözcü

Her iki elinizin orta ve işaret parmaklarını kullanarak V işareti yapın. Orta parmaklarınızı kaşlarınızın iç kenarına ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın dış kenarına yerleştirin. Orta derecede baskı uygulayın ve çekin. 8 kez tekrarlayın.

3. Göz altı torbaları ve sarkık kaşlar:

Yüz Yogası Çılgınlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Egleniyormuyuz.com

Avuç içlerinizi yüzünüzün yanlarına, yüzük parmaklarınızı da  kaşlarınızın ucuna gelecek şekilde yerleştirin. Cildinizi gerdirmek için ellerinizi yavaşça yukarı doğru hafif bir baskı uygulayarak kaydırın. 4 kez tekrarlayın.

4. Ağız ve dudak köşesindeki çizgiler:

5 Basit Hareketle Kırışıklıklara Son: Yüz Yogası - Yemek.com

Oturun ve başınızı hafifçe geriye doğru eğin. Dudaklarınızı sıkıca büzün öpücük yapar gibi şekil verin ve ileriye doğru itin. Bırakmadan önce 10 saniye pozda kaldığınıza emin olun. Egzersizi 5 kez yapın.

5. Boyun ve çene sarkması:

Yüz Yogası Başlangıç Rehberi — Dekorasyon Önerileri & Trendler, Kendin Yap Fikirleri | Armut.com Blog

Boynunuzun gergin durması için başınızı hafifçe geriye doğru yatırın. Alt dudağınızı şişirerek gerginliği yoğunlaştırın. Parmaklarınızı boynunuzun her iki tarafına yerleştirin ve yumuşak hareketlere köprücük kemiğinize doğru inin. 5 kez tekrarlayın ve her tekrarda boynunuzdan başlamayı unutmayın.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu