Yüz yıkarken dikkat etmeniz gerekenler

Yüzümüzü yıkamak cilt bakımının en basit adımlarından biri. Ama yüz yıkarken yaptığınız hatalar uzun vadede problem oluşturabilir.

Abone Ol 

Ilık su ile yıkayın

Yüz Yıkarken Sıklıkla Yapılan 7 Hata - Mahmure

Yüzünüzü yıkarken kullandığınız su ılık olmalı. Ilık suyla cildinizi temizleyiciden arındırıncaya kadar durulayın. Yüzünüzü çok sık yıkamak ise cildinizin kurumasına ve pul pul dökülmesine yol açabilir.

Yavaş yavaş yıkayın

Yüzünüzü yıkarken en az 1 dakika ovmalısınız. Özellikle en çok kir ve yağ biriken burun kenarlarına daha çok özen göstermelisiniz.

Doğru temizleyici ürünü kullanın

Öneriler: En İyi 10 Yüz Temizleme Jeli | CildimveBen

Cilt tipinize uygun ürünü seçmek cilt sağlığınız için çok önemli. Özellikle sabun ve paraben içermeyen ürünleri tercih etmeniz cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar ve cildinizin yaşlanmasını yavaşlatır.

Sert hareketlerden kaçının

Doğru Yüz Temizleme Tüyoları - Mahmure

Yüzünüzü kurularken tek kullanımlık havlu kağıtları kullanın. Yüzünüzü yumuşak ve tampon hareketlerle kurulamaya özen gösterin.

Nemlendirici uygulayın

CİLT TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR? - Lyn Skincare

Günlük cilt bakımınızı bir tonik veya nemlendirici uygulayarak tamamlayın. Yağlı ciltler yağ içermeyen nemlendiriciler kullanabilir. Kuru ciltler ise doğal yağlardan yararlanarak ciltlerini yatıştırabilirler.

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu