Yüz çilleriniz yok diye üzülmeyin! İşte sahte çil yapımı tarifi

Bu yıl doğal görünümlü makyajlar çok moda ve tamamlayıcı parçası yüz çilleri de öyle. Peki kolay ve doğal çil nasıl yapılır? Gelin bugün doğal çil yapımı hakkında konuşalım..

Abone Ol 

Doğal görünümün trend haline gelmesiyle birlikte, alışılagelen makyaj rutinlerinde de değişikliğe gidiliyor. Bir dönem moda olan ince ve şekil verilmiş kaşlar kalınlaştırılıyor, koyu renkli makyaj malzemelerinin yerini ise daha pastel tonlar ve soft renkler alıyor. Bununla birlikte porselen gibi görünen ten makyajları da günlük makyaj için çok fazla tercih edilmiyor. Artık hafif yapılı fondötenler ile elde edilen doğal ve canlı görünümler tercih ediliyor. Tüm bunlara bağlı olarak doğal görünüm deyince akla ilk yüz çilleri geliyor. Bu yaz çiller çok moda! Biz kızlar çilleri seviyoruz çünkü bizi daha genç, dinamik ve kabul edelim ki sevimli gösteriyor. Sizlerde doğal çiliniz yoksa ve çil istiyorsanız çözümü çok basit. Küçük bir makyaj hilesiyle kendinize çil yapabilirsiniz.

Çil nedir? Yüzde oluşan çilleri nasıl geçer? Çilleri yok eden en etkili 5 yöntem - Güzellik Haberleri

Sahte göz kalemi ile çil nasıl yapılır?

  1. Cildinizi güzelce temizleyin. Nemlendiricinizi ve üzerine de güneş kreminizi uygulayın.
  2. Ten makyajınızı (fondöten-kapatıcı-allık-kontür) yaptıktan sonra asıl kahramanı devreye sokun, aşırı koyu olmayan açık kahverengi göz kalemi.
  3. Göz kaleminizi burnunuzun üzerine ve yüzünüzün ortasına, dik bir şekilde hafif hafif değdirin. Cildinize büyük küçük orantısız noktalar kondurun. Bazı yerlerde seyrek bazı yerlerde kümeli noktalar yaratmanız görünümünüzü daha doğal kılacak.
  4. Güçlü bir makyaj sabitleyici ile çillerinizin kalıcı olmasını sağlayın.
  5. kahveren

Çilli kadınlar nasıl makyaj yapmalı? - Makyaj

Kına ile çil nasıl yapılır?

  1. Kınayı yüze uygulamadan nasıl bir renk olduğunu anlamak için kol üzerine az miktarda ürünü uygulayın ve rengin yüze uygulama için uygun olup olmadığına bakın.
  2. Öncelikle çok kaliteli içeriğinde kimyasal boya içermeyen ve koyu renk veren bir kına bulmanız lazım. Mesela şu ellere desen yapmak için kullanılan kınalardan olabilir.
  3. Uygulamayı nasıl yapacağınıza gelince ucu sert ve ince dudak fırçasından yardım alabilir daha görünmez ve küçük çiller yaratmak için kürdan kullanabilirsiniz.
  4. Temiz bir cilde gelişi güzel minik noktalar yapın burun üstü ve elmacık kemiklerine uygulamaya başlayın.  Güneş yükselti bölgelerini daha çabuk etkiler bu yüzden burun üstüne biraz daha yoğun çil efekti yapabilirsiniz.
  5. Çillerin dayanıklılığı bekletme süresine göre değişiyor. Çok uzun bekletmeyin yüzünüzde kuruduğu an yıkamanızı öneririz. Uzun bekletirseniz rengi daha koyu ve yaklaşık 10 güne kadar dayanıyor. Hafif bir renkte bıraktıysanız maksimum 5 güne kadar kalıyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu