Yulaf ezmesini asla sütle denemeyin!

Yulaf ve sütün birlikte tüketilmemesi gerektiği kimin aklına gelirdi ki? İşte size süt ve yulafın bir arada tüketilmemesi için 3 sebep!

Abone Ol 

1. Demir emilimi engellenir

100 gramda 5.4 miligram demir içeren yulaf ezmesi mükemmel bir demir deposu kaynağıdır desek yeridir. Demir sadece oksijenin taşınmasından sorumlu değildir , yulaf aynı zamanda hücrelerimizin savunmasında ve enerji tedarikinde de önemli bir rol oynar . 

Ne yazık ki yulaf ezmenizi inek sütü ile yerseniz bu faydalar hemen ortadan kalkar. Çünkü: İnek sütü, vücudun yulaf ezmesindeki demiri artık gerektiği gibi emememesini sağlar. Sütün içerdiği kalsiyum demir emilimini engeller.

Yulafın Faydaları Nelerdir, Yulaf Nasıl Tüketilir? - Yemek.com

2. Şişkin mide

Sütlü yulaf ezmesi en sevdiğiniz kahvaltıdır, ancak mideniz ve bağırsaklarınız bu tutkuyu daha az paylaşır ve muhtemelen kötü gaz veya karın ağrısı ile tepki verir? O zaman inek sütünden vazgeçsen iyi olur. Teşhis edilmemiş laktoz intoleransınız olabilir.

Mide şişkinliği nedir? Mide şişkinliğine ne iyi gelir? - Memorial

3. Kötü cilt

Evet, doğru okudunuz. İnek sütünün aslında cildimiz üzerinde olumsuz etki yaratır. Harvard Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, saf olmayan inek sütü ve cilt arasında doğrudan bir bağlantı kurmayı başardılar . İnek sütü hormon dengesini etkiler ve bu da sebum üretimini harekete geçirir. Aşırı sebum üretimi, cildin sebum bezlerini tıkar, sivilceler gelişir ve en kötü durumda sivilce bile oluşur. 

Cildiniz için en kötü 5 cilt bakım ürünü! - Cilt Bakımı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu