Yorgunluğunuzun tek sebebi ofis ortamı mı

İş hayatınızın zorluğu sizi aşırı yoruyorsa bu yorgunluğun tek sebebi ofis ortamında yaşananlar olmayabilir.

Stresli bir ortamda çalışıyorsanız ve yaptığınız işler sizi tatmin etmiyorsa, sorunun kaynağı bu noktada başlıyor demektir.

Hayatınızın tüm işleyişini etkileyen ofis ortamı, işten çıktıktan ve evinize gittikten sonra da sizi bitkin bir halde bırakıyorsa gün içinde yaşadığınız anları tek tek değerlendirmelisiniz.

Öncelikle iyi bir uyku ve güne zinde başlamak bütün günün iyi geçmesi için güzel bir başlangıçtır

Güne sizi pozitif şekilde motive edecek özelliği keşfetmeniz sorunları çözmenizde etkili rol oynayacaktır. Bu kişiden kişiye değişen bir konu olsa da temel örnekler verilebilir. Örneğin müzik dinlemek, kahvaltıdan sonra seviyorsanız bir fincan kahve içmek, sevdiğiniz bir arkadaşınızla mesai başlangıcı kısa bir sohbet gibi sizi güne güzel hazırlayacak yönleri bulup uygulamalısınız.

İşyerine geldiğinizde sinirizi bozan ne varsa sizi etkilemesine izin vermeyin

Bu sayede aşırı strese girip kendizi tüketmemiş olursunuz. İşlerinizi biriktirmemek ve tek işle uğraşmak, mesleğinizin el verdiği kadarıyla sizi gene yorgunluktan kurtaracak bir etkendir.

Odaklanma problemi yaşıyorsanız, gün sonuna kadar kendizini zorlamnız sizi günün bitiminde tüketecek ve mutsuzlaştıracak bir özelliktir. Bunun yerine daha sakin olup gelişen olayları alternatifler üreterek karşılamak sizi ayakata tutacaktır.

Her gününüz birbirini tutmayabilir. Bu yüzden bazı günler kötü iş çıkarmaktansa daha kolay halledebileceğiniz işlerle ilgilenmeniz ve kendizi daha iyi hissettiğiniz bir günde zor işlere yönelmeniz, yorgunluğunuzu azaltacak yöntemler arasında.

Yorumlar

YORUM YAZ