Yoganın Sağlığa Faydaları: Bugün yogayı denemek için 5 neden

Yoga, stresi azaltan faydalarının yanı sıra esnekliği ve temel dengeyi de geliştirebilir. Dahası, farkındalığı artırır ve en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olur. İşte bugün yogayı denemek için 5 neden.

Pandemi hepimiz için zor bir dönem. İş kaybı, maaş kesintisi ve gün boyu evde kalma, özellikle zihinsel sağlık sorunlarından muzdarip olanlar olmak üzere birçok kişiyi olumsuz etkiledi. Bu noktada yaşam tarzını iyileştirmenin ve stres yönetimi faaliyetlerine başlamanın önemi yeterince vurgulanamaz. Yoganın düşüncelerinizi dinginleştirmenin, zihninizi sakinleştirmenin ve hedefiniz buysa kilo vermenin etkili bir yolu olduğu keşfedildi.

Fitness rutininize yogayı dahil etme nedenleri

Yoga, stresi azaltan faydalarının yanı sıra esnekliği ve temel dengeyi de geliştirebilir. Dahası, farkındalığı artırır ve en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olur.

Günlük rutininize yogayı dahil etmenin bazı faydaları şunlardır:

1. Yoga, ruh halinizi ve beyin fonksiyonunuzu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Vücuttaki gerginliği ve stresi gidermeye yardımcı olur. Pandemi sizi fiziksel ve zihinsel olarak ciddi şekilde etkilediyse, yoga yapmak sizin için yararlı olabilir.

2. Dengenizi güçlendirmek ve duruşunuzu iyileştirmek istiyorsanız, günlük rutininize yogayı dahil etmelisiniz.

3. Yoga, vücut esnekliğini artırmak için harikadır. Çoğu yoga pozu, kaslarınızı germek için harika olabilir.

4. Yoganın önemli bir parçası nefes egzersizleridir. Düzenli olarak nefes egzersizleri yapmak stresi azaltabilir ve konsantrasyonunuzu ve odaklanmanızı artırabilir.

5. Yüksek tansiyonu olan kişiler yoga yaparak fayda sağlayabilir. Kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur ve stres giderici faydaları kalp sağlığınız için iyi olabilir.

Egzersizlerinizi daha bilinçli hale getirmeyi hedefliyorsanız, yoga en iyi seçiminiz olmalıdır. Yogayla başlamak için 'doğru yaş' veya 'doğru vücut' olmadığını bilin. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde başlatabilirsiniz. Bazı temel yoga duruşlarıyla giriş yapın.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ