Yılın en iddialı saç kesimleri, renkleri ve modelleri

2022 yılının yarısını nerdeyse tamamlarken saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız şimdi tam sırası. Peki 2022 yılında hangi saç modelleri öne çıkıyor? Sizin için saç kesim modellerinden tutun trend saç renklerine kadar hepsini bir araya getirdik.

Abone Ol 

70’lerin sarıları

2021 yılına 70’lerin shag saç kesimi damga vururken bu yıl retro ilhamımızı 70’lerin dramatik sarılarından alıyoruz. Koyu renk dip görünümüyle yumuşak sarı tonlarının birbirine geçtiği bu trend, doğal kahküllerle birleştirildiğinde modern bir Bridgette Bardot karizması yaratıyor.

Mixie kesimi

Mixie, yılın en taze ve en iddialı trendi. Mixie kesimin, mullet kesimle birleştiği bu saç kesimi cesaret istese de çok kullanışlı görünümlerle karşımıza çıkıyor. Bu saç kesiminde en önemli detay katların doğru verilmesi. Günlük kullanım için pomad veya biraz wax ile şekillendirebilirsiniz.

Bob

Bob kesim, son birkaç yılda yerini uzun saçlara bıraktıktan sonra büyük bir geri dönüş yapıyor. Her türlü bob kesimin trend olacağı 2022 yılında en çok Fransız stili dikkat çekecek. Boy bob denilen erkek çocuklarını anımsatan eforsuz küt kesimler, ince telli saçlar için ideal. Biraz daha feminen görünümleri tercih edenler için kahküllü Fransız bob stilleri öne çıkıyor. Klasik bob da her zamanki yerini koruyor.

 

Bakır tonları

Kendall Jenner ve Gigi Hadid’in bakır saçlarıyla karşımıza çıkması tesadüf değil. Bakır tonları 2022 yılında adeta rönesansını yaşıyor. Saçlarınızla ilgili iddialı bir değişiklik yapmak istiyorsanız bakır tonlarını denemenin tam sırası.

Düz saç    

Parlak görünen saçlar bu yılın en büyük trendlerinden bir tanesi. Bu yüzden dipten uça parlak bir görünüm yaratan düz fön fazlasıyla tercih ediliyor. Özellikle ortadan ayrılmış, kulağın arkasına atılmış düz saçlar doğal, eforsuz, bakımlı bir görünümün anahtarı.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu