Yılbaşı gecesi için hindiye alternatif 3 yemek tarifi

Pandemi sebebiyle evlerimizde karşılayacağımız yeni yıl için hazırlanan sofraları birbirinden lezzetli yemeklerle renklendirmeye ne dersiniz?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile birlikte yeni yıl heyecanını evlerimizde yaşayacağız. Sevdiklerimizle birlikte ya da tek başımıza, sosyal mesafeyi koruyarak hastalığın yayılmasını engellemeye yardımcı olacağımız bu özel günü lezzetli bir yemekle taçlandırmak ister misiniz? Kalabalık yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindiye alternatif olacak et yemeklerini sizler için hazırladık…

Tava Soslu Bonfile

Dünyaca kabul gören Fransız Mutfağı' nın soslarıyla ünlü olduğunu bilmeyen yoktur. Bonfile, antrikot gibi etlerle oldukça uyumlu tereyağlı bazlı sosların birini, püf noktalarıyla birlikte beğeninize sunuyoruz. Etinizi ise, beğeninize ve kalınlığına göre daha az ya da daha fazla fırında tutabilir, pişim derecenizi gönlünüze göre ayarlayabilirsiniz.

Tam kıvamında: Tava Soslu Bonfile

Hünkar Beğendi

Hünkarın beğendiği bir yemeği bizim beğenmememiz mümkün mü? Yüzyıllar öncesinden bugünün mutfaklarına ulaşan hünkar beğendi ağzının tadını bilenlere geliyor.

Hazırlaması çok kolay: Hünkar Beğendi

Kuzu Kol Tandır

Ağır ateşte uzun süre pişen lokum gibi bir eti kim sevmez ki! Hele bir de evde kendi imkanlarınızla yaptığınız yemekse bu, kocaman bir sofrayla birleştirdiyseniz sevdiklerinizi, var mı sizden daha iyisi.

Lokum gibi: Kuzu Kol Tandır

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ