Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Yenidoğan için kız ve erkek bebeklere uygun bez, ıslak mendil, pişik kremi, bebek arabası, bebek oto koltuğu, bebek şampuanı ve bebek kıyafetlerini sizin için derledik.

Bebeğinizin gözleri sürekli sulanıyorsa dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, bebeklerde gözyaşı tıkanıklığı hakkında merak edilenleri açıkladı.

Yenidoğanlar, Covid-19 riskine karşı nasıl korunmalı?

Yenidoğanların immün sistemlerinin gelişmemesi nedeniyle enfeksiyonlara açık olduğuna dikkat çeken uzmanlar, sadece hastanede değil, evde bakım sürecinde de çevredeki bireylerden virüs kaparak hasta olabileceği uyarısında bulundu.

Bebekteki nörolojik sorunlar doğmadan önlenebilir

Bebekteki nörolojik sorunlar doğmadan önlenebilir

Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Ece Gültekin, bebeğin anne karnındaki gelişimiyle nörolojik problemlerin önüne geçilebileceğini söyledi.

Pandemi sürecinde hamileler ve yeni doğum yapmış annelere öneriler

Pandemi sürecinde hamileler ve yeni doğum yapmış annelere öneriler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berrin Karakuy, Covid-19 hastası hamileler ve yeni doğum yapmış annelere uyarılarda bulundu.

Erken doğan bebeklerde 'ROP' hastalığı riskine dikkat

Gebeliğin 32. haftasından önce doğan ve düşük kilolu olan ile 32. haftadan sonra veya 1500 gramdan fazla doğsa bile oksijen tedavisine ihtiyaç duyan, kansızlık, enfeksiyon geçiren bebeklerde, körlüğe yol açabilen "Prematüre retinopati (ROP)" hastalığı riskinin bulunduğu belirtildi.

Salgında prematüre bebek bakımının 8 kuralı

Prematüre bebek bakımının zorluklarına bu yıl bir de koronavirüs riskleri eklendi. Prematüre bebeklerin bakımına salgın günlerinde çok daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Ferhat Çekmez, ihmal edilmemesi gereken 8 kuralı anlattı.

Bebeğiniz yemeği reddediyorsa nedeni ‘pamukçuk’ olabilir

Bebeğin huysuzlanarak yemek yemeyi reddetmesinin pamukçuğun neden olduğu lezyonların ağrıya neden olmasından kaynaklanabileceğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Seringeç, ebeveynlere uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Anne sütünü artırmanın yolları

1-7 Ekim Emzirme Haftası’na özel Pediatri Uzmanı Dr. Laden Jaferi ve Emzirme Hemşiresi Nezahat Demirbaş, anne sütünü artırmaya yönelik önerilerde bulundu.

Yenidoğan bebek bakımı ve masajı

Uzman Anne Bebek Danışmanı İrem Kalkavan, yeni anne babalar için yenidoğan bebek bakımı ve masajını anlattı.