Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler

Abone Ol 

Artık bebeğinizi kucağınıza almanıza kısa bir zaman kaldıysa malzeme eksiklerini gözden geçirmeye başlamanız gerekiyor. Yenidoğan bebeklerin bakımının en doğru şekilde yapılabilmesi için alınması gereken malzemeleri sizler için araştırdık. Hangi malzemelere gereksinim duyacağınızı bilmiyorsanız hemen bu listeye göz atmaya başlayın!

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #1

Bebek bezi

Elbette her malzemeden önce bol miktarda bebek bezi stoklamaya başlayın. bebeklerin doğumundan sonra kullanacağınız malzemelerin başında bu ürünler geliyor. Ancak seçim yaparken birkaç hususa da dikkat etmenizde fayda var. Seçtiğiniz bebek bezinde hangi özelliklerin bulunması gerektiği sorusunun yanıtları ise şöyle: 

– Ergonomik yapıda olmalı

– Yüksek emicilik özelliği bulunmalı

– Doğal malzemelerden üretilmiş olmalı

– Esnek olmalı

– Sızdırmazlık özelliği bulunmalı

– Göbek oyuntusu bulunmalı

– Kaliteli olmalı

Bu kriterlere uygun olan bebek bezlerini makul fiyatlarla satın almak isterseniz önerimiz Joker.com.tr adresine uğramanız olacak. Bu sitede seçkin markalar tarafından üretilen en kaliteli yenidoğan bebek bezlerini bulabilir ve düşük rakamlarla satın alabilirsiniz. Hızlı kargo uygulaması da var bu sayede satın aldığınız bebek bezleri çok kısa bir sürede belirttiğiniz adrese ulaşıyor.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #2

Islak mendil

Elbette gün içerisinde defalarca ıslak mendil de kullanacaksınız. Özellikle bebeklerin altını değiştirdikten sonra temizliğini yapmak için ıslak mendillere ihtiyacınız olacak. Peki, seçtiğiniz ıslak mendillere bulunması gereken özellikler neler? İşte yanıtlar…

– Parfümsüz olmalı

– Yumuşak olmalı

– Bebeklerin hassas cildi ile uyumlu olmalı

– Yapışkan ya da yağlı bir his bırakmamalı

– Alkolsüz olmalı

– Pamuktan üretilmiş olmalı

– Hijyenik olmalı

– Sadece su ile ıslatılmış olmalı

Yetişkinler için üretilen ıslak mendiller ile bebekler için üretilenler birbirinden tamamen farklıdır. İşte bu nedenle seçiminizi kesinlikle gelişigüzel yapmamanız gerekiyor. Bebekler için üretilen ıslak mendilleri bulmak için marketler ya da mağazalar arasında mekik dokumanız gerekmez. Az önce de değindiğimiz Joker.com.tr sitesinde bu kriterlere tamamen uygun olan bebek ıslak mendil çeşitleri de var. Siparişinize eklemeniz durumunda bu ürünleri de kolaylıkla temin etmiş olacaksınız.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #3

Pişik kremi

Bebeklerde ortaya çıkan en yaygın sorunlardan biri pişiktir ve bebekleri de bir hayli huzursuz eder. Özellikle bez bölgesinde meydana gelen pişik cildin aşırı oranda tahriş olmasına da sebebiyet veriyor. Pişiği önlemek için de düzenli olarak pişik kremi kullanmanız gerekiyor. Günde sadece bir defa kullanmanız yeterli olmaz. Her alt değişiminde pişik kremini de kullanmanız son derece önemlidir. Çünkü pişik oluştuğunda iyileşmesi zaman alır ve bu zaman dilimi içerisinde bebeğiniz de bir hayli rahatsızlık yaşayacaktır. En makul olanı henüz oluşmadan önlemek oluyor. İşte bu nedenle yenidoğan bebekler için formüle edilen bir pişik kremini de şimdiden temin edin.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #4

Bebek arabası

Hastaneden çıkarken de ihtiyaç duyacağınız bebek arabası olmazsa olmazlardan biridir. Bebeğinizi hem rahat hem de güvenli bir şekilde taşıyabilmeniz için kaliteli ve güvenilir bir markanın bebek arabası modelini seçmeye özen gösterin. Travel sistem bebek arabaları son dönemde en çok tercih edilen tasarımlar oluyor. Bu ürünlerin kullanımının da rahat olduğunu belirtelim. Bebeklerin konforunu sağlamak adına her türlü detay düşünülüyor ve böylelikle aileler de gönül rahatlığı ile bu ürünlere yönelebiliyor. Bebek arabalarında fiyat da aileler için önemli! Ancak fiyata bağlı olarak seçim yapmanızı önermeyiz. Kaliteli ve kullanışlı bir bebek arabasını uygun fiyatla satın almanızı sağlayan adreslerden alışveriş yapmalısınız. Joker.com.tr bu anlamda ailelerin imdadına yetişiyor. Hem fiyatlar uygun hem de cazip ödeme seçenekleri sunuluyor.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #5

Bebek oto koltuğu

Aracınız ile seyahat ederken bebeğinizin mutlaka oto koltuğu üzerinde olması gerekir. Bebeklerin araç içerisinde güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamak için tasarlanan bu ürünleri de bebeğiniz henüz dünyaya gelmeden temin etmenizde fayda var. Oto içerisine takılıp çıkarılabilen ve böylelikle sadece ihtiyacınız olduğu zamanlarda kullanabileceğiniz bebek oto koltukları online sipariş yöntemi ile rahatlıkla temin edilebilir. Bu ürünleri temin etmek için ekstra bir zaman ayırmanıza ve mağazaları tek tek gezmenize hiç gerek yok. Zaten mağazalarda size sadece sınırlı sayıda seçenek sunulabiliyor. Ancak internete çok daha fazla sayıda model seçeneği ile karşılaşmanız mümkün olur. Ayrıca online siparişlerde daha düşük fiyatlarla karşılaşacağınızı da söyleyebiliriz.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #6

Bebek şampuanı

Bebeğinizi yıkarken kullanacağınız şampuanın da yenidoğan bebekler için uygu olması şart! Ancak markalar bu konuda da pek çok farklı şampuan çeşidi hazırlayarak kullanıma sunuyor. Yani bebeğinizin cildine uygun ve zararsız olan şampuan ya da sabun çeşitlerini bulmakta zorlanmazsınız.

Yenidoğan bebekler için alınması gereken malzemeler #7

Bebek kıyafetleri

Kıyafet alışverişini de son günlere bırakmayın. Mevsime uygun bebek kıyafetlerini seçmeye özen gösterin. Elbette kıyafetler yüzde 100 pamuklu kumaşlardan hazırlanmış olmalıdır. Kıyafetlerin yanı sıra şapka, çorap, yenidoğan eldiveni gibi malzemeleri de temin etmeyi unutmayın. Zıbın gibi malzemelere de ihtiyacınız olacak. Bu ürünler için de Joker.com.tr devreye giriyor. Geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Kız ve erkek bebeklere uygun kıyafetleri bu siteden satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu