Yeni yıla yalnız mı giriyorsunuz? 3 nihai ipucu ile mükemmel akşam geçirin!

Abone Ol 

1. Keyifli bir akşam yemeği geçirin 

Çalkantılı son birkaç gün ve hafta sona erdi. Noel öncesi stresin ve tatillerin ardından aileniz ile birlikte dinlenmek için Me-Time yani kendine vakit ayırma sırası!

Böylece hem bedeninizi hem de zihninizi dinlendirip yeni yıla güç katmış olursunuz.

Örneğin, banyo yapabilir, en sevdiğiniz atıştırmalıkların hepsini önceden satın alabilir ve sonunda bu heyecan verici seriyi bitirebilir ve bir sonraki seriye hemen başlayabilirsiniz. 

Rahat çoraplarınızı giyin ve kendi bir kişilik akşam yemeği hazırlayın. 

Ne de olsa, raclette, fondü ve donutlar da kendi başınıza yediğinizde çok lezzetli oluyor. 

Sofrada Davranış | Nezaket Kuralları

2. Yeni yılı planlayın 

Yeni yıl, yeni şans: 2023 için hedefleriniz ve kararlarınız neler? Bir düşünün ve yeni yıl için dileklerinizi, planlarınızı ve hedeflerinizi yazın. 

Çünkü bunu yazmak uygulamaya yardımcı olur, hedef daha en baştan net bir resim alır.

Yalnızken, dikkatiniz dağılmadan düzgün bir şekilde odaklanabilirsiniz.

Önemli: Yaşam durumunuza uyan gerçekçi hedefler formüle edin. Bu nedenle, “Gelecek yıl piyangoyu kazanmak istiyorum” değil, “Her ay bir tasarruf planı yapıp 500 TL biriktirmek istiyorum” yazın. Mümkün olduğunca spesifik olmaya çalışın. 

Ayrıca hayal panosu olarak da bilinen vizyon panosu size ilham verebilir. Bu, hedeflerinizi ve hayallerinizi tasvir ettiğiniz bir tür kolaj. Görsel panonuzu, masanızın üstü gibi her gün bakabileceğiniz bir yere asın. 

Yeni bir yıla yeni hedefler lazım! 2023 için iyi hayat planı ne olmalı? 7  maddede sağlıkta yeni yıl planları! Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yazdı... -  Sağlık Haberleri

3. Fazlalıkları at ve sadeleş!

Eski fazlalıklardan kurtulun ve yeni yıla düzenli bir şekilde başlayın! 

Dolu dolaplara ve darmadağın çekmecelere saldırmanın şimdi tam zamanı. Ayıklamak ve temizlemek zaman alır ve net bir kafa gerektirir. 

Sarhoş misafirler veya büyük bir yılbaşı büfesi için endişelenmenize gerek yoksa, ikisine de sahipsiniz. 

“At”, “bağışla” ve “sakla” olarak etiketlediğiniz üç çanta yardımcı olabilir. 

Başka bir ipucu: Temizlik kampanyanızı küçük birimlere bölün. Örneğin, çekmece çekmece çalışın ki ortada motivasyonunuzu kaybetmeyin ve karmaşaya kapılmayın. 

Hatta biraz sonra yeniden dekore etmek isteyebilirsiniz. Ne de olsa, küçük bir “manzara değişikliği” harikalar yaratabilir.

Bir Kapsül Gardırop Sahibi Olmak İçin 7 Neden - KİK

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu