Yeni trend ‘Gülüş estetiği’

Güzel bir gülüş, kadınların güzelliğini etkilediği gibi özgüvenlerinin artmasına da destek oluyor.

Her kadın güzeldir. Ama öz güvenle gülümseyen kadın daha da güzeldir. Doğal, içten, kendine güvenli bir gülümsemenin yerini başka hiçbir şey tutamaz. Günümüzde artan estetik trendlerinin arasında diş estetiğine talep hızla artıyor. Günümüzde gelişen teknoloji ve teknikler sayesinde tek seansta ve sadece birkaç saat içerisinde gülüş tasarımı ile diş estetiği yapılabiliyor. Güzel bir gülüş ile karşısındakini etkilemek ve hafızalarda iz bırakmak isteyenler için uygulanan bu yöntem, kadınların güzelliğini etkilediği gibi özgüvenlerinin artmasına da destek oluyor.

Güzel bir gülüş özgüven için önemli

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, günümüzde iş hayatının içerisinde her geçen gün daha fazla yer almaya başlayan kadınlar için dış görünümün; özgüven, sosyal statü, ikili ilişkiler ve mutluluk açısından önemli olduğunu vurguladı. Gelişen teknolojinin yardımıyla iyileşme sürelerinin kısalması ile birlikte estetiğe talebin her geçen gün katlanarak arttığını belirtti.

Gülüşünüzü yeniden kazanın

Dr. Nihat Tanfer estetik diş hekimliğine ihtiyaç duyulacak nedenleri şöyle sıraladı:

- Ön dişlerde form ve büyüklük açısından asimetri olduğu durumlarda,
- Ön dişler arasında konuşmanızı da olumsuz etkileyen boşluk (diastema) varsa,
- Dişlerinizin renginden memnun değilseniz,
- Dişlerde çapraşıklıklar ve/veya düzensizlikler varsa,
- Daha önceden yapılan işlemlerin (kuron, köprü veya dolgular) görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa veya doğal görünmüyorsa,
- Fotoğraflarda ağzınızı kapatmak zorunda kalıyorsanız,
- Toplum içinde gülerken ağzınızı elinizle kapatma ihtiyacı duyuyorsanız; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında bir uzmana görünmenin zamanı gelmiştir. Anne olmuş ve kendisine vakit ayıramayan kadınlardan ev kadınlarına, iş hayatının yoğun stresinden bunalmış kadınlardan geçirdiği hastalıkları yüzünden ağız sağlığı bozulmuş kadınlara kadar her kadın, güzel bir gülümsemeyi hak ediyor.

Yorumlar

YORUM YAZ