Yeni gözde monokrom makyajı

Tek renkle, monokrom makyaj yarattığı şık ve sofistike görünüm ile moda dünyasındaki yerini koruyor. Gözler, yanaklar ve dudaklar aynı renge bürünüyor. Tek bir ürünle yapılan bu makyaj zamandan da tasarruf ettiriyor.

Abone Ol 

Pembe, mercan, ten ve bronz renklerinden biriyle başladığınız makyajınızı, dilerseniz mevsim renklerinden derlediğiniz başka tonlarla da yapabilirsiniz. Pembe renkli bir ruju pembe bir allıkla kombin edebilir, aynı renk tonlarından bordo bir göz kalemi kullanabilirsiniz.

Sonrasında makyajınızın kalanını hafif tutabilir ya da tamamen pas geçebilirsiniz. Siyah göz kalemi ise bu tür makyajda kullanılmaması gereken ürünler arasında yer alıyor. Unutmayın, yüzünüzün hiçbir bölümü genel uyumun ötesine geçmemeli. 

Bir açık bir koyu ton

Monokrom makyajı mükemmelleştiren tek şey, aynı tonda farklı renkler kullanmaktan geçiyor. Seçtiğiniz rengin daha açık ve yumuşatılmış tonlarını gözlerinizde uygulayabilir, parıltılı bir bitiş ile gözlerinizi bir miktar öne çıkarabilirsiniz. Bu tür makyajda özellikle dikkat edilmesi gereken püf nokta ise her bölgede eşit renk dağılım sağlamak.

Monokram makyaj için ideal renkler

Fuşya: Gözlerde çok uçuk tonları, dudaklarda koyu tonunu kullanın. Fuşya, seksi ve hoş bir görünüm yaratır.

Bordo: Esmer tenlerde bordonun tonlarıyla yapılan makyaj gerçekten harika görünür. Özellikle soğuk havalarda şık ve zarif bir görünüm için ideal.

Uçuk pembe:
 Doğal ve sıcak bir görünüm yaratır. Yüzü aydınlatır ve ışıltılı gösterir.

Bronz: Yaz ayları için bronz tonlarından daha iyi bir seçim olamaz. Gözlerde ve yanaklarda bronzun tonlarını, dudaklarda ise mercana yakın renkleri tercih edin.

Nude: Nude ailesinde renk seçeneği oldukça geniş. Bej, devetüyü, kahverengi… İstediğiniz rengi özgürce istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Mercan rengi: Buğday tenlilerde mercan rengi, daha açık tenlilerde ise şeftali rengi harika durur. Kendinize en uygun rengi bulana dek deneme yapın. Bu renkleri doğrudan yanak ve dudaklarda uygulayabilirsiniz. Gözler için daha yumuşak tonları tercih edin.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu