Yeni gelinler bu bilgiye bayılacak! İşte Altın takmanın faydaları!

Altın takmanın vücudumuzdaki mucizevi etkisini daha önce duymuş muydunuz?

Abone Ol 

Yeni gelinleri çok sevindirecek bir bilgi ile geldik. Altın takmanın vücudumuzdaki mucizevi etkisini duyduğunuzda çok şaşıracaksınız. Altın sadece mücevher olarak kullanabileceğiniz değerli bir maden değildir, aynı zamanda sağlık açısında da oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Altın, cilde sıcak ve yatıştırıcı titreşimler sağlayarak vücudunuzun hücreleri yenilemesine yardımcı olur. Altın birçok cilt bakımı ve güzellik ürününde kullanılmaktadır. Aynı zamanda egzama, mantar enfeksiyonları, deri döküntüsü, yaralar, deri yanıkları gibi çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır.

Altın Takmanın Faydaları Nedir?

  • Altın cilde temas ettiğinde  o bölgenin kan dolaşımını arttırıcı etkide bulunmaktadır. Hücre yenilenmesini ve gençleşmeyi destekleyen altın, aynı zamanda temas ettiği bölgenin iyonlarını aktif hale getirir. Enfekte veya ağrılı bir bölgeye saf altın koyarsanız, yarayı iyileştirmeye ve enfeksiyonu kontrol etmeye yardımcı olabilir.

 

  • Kalp dostu bir metal olarak öne çıkan maden, aynı zamanda vücut ısısını doğal olarak dengelemektedir. Dolayısıyla menopozdaki kadınların altın takmalarının faydalı olduğuna inanılmaktadır. Hatta eskiden hamilelere hem çocuk hem de annede kan ve diğer vücut sıvılarının dolaşımını iyileştirmek için karınlarına altın bir süs takmaları tavsiye edilirdi.

 

  • Altının vücuda tüm bu faydalarının yanı sıra kullanıcıya çoğu zaman esneklik hissi ve pozitif enerji verdiği bilinmektedir. Bu demek oluyor ki altın sadece finansal geleceğinizi güvence altına almaz; kişisel refahınızı sağlamaya bile yardımcı olabilir.

  • Ayrıca Kleopatra, cildini genç tutmak için saf altını her gece maske olarak kullanırmış. Güzelliğiyle ünlü Kleopatra’nın altını mücevher olarak da kullanıldığı bilinir.

 

Başa dön tuşu