Yemek yiyerek cildinizi güzelleştirmek ister misiniz? İşte cilt dostu besinler!

Cilt güzelliği denildiğinde çeşitli uygulamaların yanında elbette ki yediğimiz besinlere de dikkat etmemiz gerekiyor. Sizin için cilt dostu besinleri sıraladım. Buyurun haberin detaylarına..

Abone Ol 

Bitter çikolata

Bitter çikolatanın cildinize iyi geleceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız hemen anlatıyorum. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu bitter çikolata tüketen insanların cildinin, tüketmeyenlere oranla daha nemli ve parlak olduğu tespit edilmiş. Kakao yüksek oranda antioksidan içerdiği için tatlı krizlerinizde bitter çikolata tercih etmenizde fayda var. Ancak dikkat! Tükettiğiniz çikolata saf kakao içermeli.

Bitter çikolata tüketimi stres ve iltihabı azaltıyor - Evrim Özdemir

Somon

Somon gibi yağlı balıklar cilt güzelliği ve sağlığı açısından son derece faydalı. Çünkü bu besinler omega-3 açısından oldukça zengin. Özellikle kuru cilde sahip insanlar için yağlı balık tüketimi öneriliyor.

Norveç Somonu hakkında bilinmeyen 10 gerçek - Turizm Günlüğü

Avokado

Günümüzde kahvaltıların yıldızı haline gelen avokado cildiniz için de oldukça kıymetli. Avokado cildinizin nemli ve canlı kalmasına yardımcı olur.

Avokadonun faydaları nelerdir, avokado meyvesi nasıl yenilir? - Sağlık  Haberleri | NTV

Brokoli

Brokoliyle herkesin arası iyi değil. Bu bilinen bir gerçek ama cildiniz sağlıklı ve güzel olsun istiyorsanız tüketmeniz de fayda var. Brokoli cildinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca cilt sağlınız için çinko gibi pek çok minerallerle dolu.

Brokoli salatası - Acıbadem Hayat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu