Yazın yağlı ciltlerde terleme sorunu nasıl önlenir?

Yaz aylarının getirdiği sıcaklar nedeni ile terleme sorunu yaşayabilirsiniz. Öncelikle yapılması gereken şey bu terleme probleminin nedenini bulmak. Terleme probleminizin nedeni, cildinizin yağlı olması ise; bu konunun kesin çözümleri vardır. Ancak farklı sebeplerden dolayı terliyorsanız bir doktora ya da bu konuda ki bir uzmana başvurmanız önerilir.

Abone Ol 

Yaz aylarının sıcak ve nemli havasıyla birlikte, yağlı ciltlerde terleme sorunu sıkça karşılaşılan bir durumdur. Terlemeyle birlikte oluşan yağlı bir cilt, hem rahatsızlık verici bir his yaratır hem de kötü kokuyla ilişkilendirilebilir.

Ancak terlemenin azaltılması ve kötü kokunun önlenmesi mümkündür. Bunun için doğru beslenme alışkanlıkları, doğru ürün seçimi ve temizlik rutinlerinin yanı sıra pratik yöntemler de bulunmaktadır.

Bu yazıda, yaz aylarında yağlı ciltlerde terleme sorununu nasıl önleyebileceğinize dair bazı etkili yöntemler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Yazın yağlı ciltlerin terleme sorunu nasıl önlenir ya da yalı ciltler yaza nasıl hazırlanmalı, ne yemeli, ne içmeli gibi konular oldukça önemli konulardır.

Terlemenizin az seviyede seyretmesini ve de kötü bir koku yayamamasını istiyorsanız; yediğiniz ve de içtiğiniz şeylere de özen göstermelisiniz.

Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gereken 10 Şey! – Dermatech

Koltukaltlarınız için pudra kullanımı

Koltukaltı terinden kurtulmak isteyenlerin aklına ilk gelen çarelerden birisi olan pudralama yöntemi; hem terleme hızınızı keser, hem de koltuk altındaki renk tonunu sabitler.

Ter bezlerinizi dinlendiren pudralama yönteminde, bebek pudrası en çok tercih edilen ürünler arasında gelir. Eczaneden alabileceğiniz bir bebek pudrası sayesinde bütün gün terlemeden dolaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Yanlış duymadınız, elbiselerinizin ıslak ve d eter kokulu halinden uzak güzel bir gün geçirmenizin en kolay yolu pudradır.

Aşırı terlediğiniz koltukaltlarınızı temizleyip, kuruttuktan sonra; bebek pudrasını koltukaltlarınıza sürerek, temiz bir görünüm kazanan koltukaltlarınızın terlemesi daha az rahatsız edici seviyede olacaktır.

Terlemeyi azaltan limon kürü

Vücudunuzun en çok hangi bölgesi terliyorsa; o bölgeye yarım limon ile hafif bir masaj yapabilirsiniz. Yapacağınız bu masaja biraz da karbonat eklerseniz; terlemeyi önlemekle kalmaz, kan dolaşımınızı da hızlandırmayı başarmış olursunuz. Yapmış olduğunuz bu limon kürlü masaj ile terleme probleminiz azalır.

Kötü ter kokusunu önlemek için

Kötü ter kokusu, yaz aylarında sizi rahatsız eden en kötü şeylerden birisi olabilir. Ter kokusunun önüne geçmek için ise; bol su içmeyi alışkanlık haline getirmeniz ve de baharatlı yemeklerden uzak durmanız gerekir. Bol baharatlı ve de yağlı yemekler, ter kokusunun artmasını sağlayan etkenlerdendir.

Yağlı Cilt Bakımı - Yasewell

Sentetik kumaşlar terletiyor

Sıcak günlerde giydiğiniz kıyafetlerin kumaşı, terlemenizin dozunu arttırabilir. Yağlı bir cilde sahipseniz ve de terleme sorununuz varsa; kesinlikle sentetik kumaşları tercih etmemelisiniz.

Pamuklu ve de keten kumaşlar sizin ilk tercihiniz olmalı. Yaz ayları gelmeden önce bu konuya ilişkin bir takım önlemler alarak, geçmiş yaz mevsimlerinde karşılaştığınız ıslak ve de kötü kokan ter probleminiz kökten ortadan kaldırabilirsiniz.

Deodorant kullanımı

Koltukaltlarınızın temizliği, terleme sorununuzun olmasını ya da olmamasını sağlayan nemli hususlardandır. Eğer siz terleyen bölgenize temiz bakar ve de terli olduğu halde üzerine, gözenekleri tıkayacak kadar deodorant sıkmazsanız, ter bezleriniz tıkanmaz ve de normal seyirde çalışır.

Aşırı bir ter salgılamanız hem sizin hem de etrafınızda ki insanların tadı kaçırabilir. Bu sebeple terlemenizi azaltacak ve de normal seviyeye çekebilmenizi sağlayacak önemli konuları hayatınızın içine adapte ederseniz, karşılığını mutlaka alırsınız.

Başa dön tuşu