Yazın spor yaparken bu hatalardan uzak durun!

Spor rutinini aksatmak istemeyenler için yaz sıcakları zorlayıcı olabilir. Sıcakta spor yaparken dikkat etmeniz gereken hatalar!

Abone Ol 

Yanlış zamanda egzersiz yapmak

Güneşin en tepede olduğu öğle vakitlerinde asla egzersiz yapmamalısınız. Çünkü böyle zamanlarda sıcaklık maksimum seviyeye çıkar. Egzersiz yapmak için doğru vakitler akşam 19.00-20.00 saatleridir.  Öğlen ve öğleden sonra arasında antrenman yaparsanız, güneş çarpmasına kadar varan dolaşım sorunları riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Güneş kremi kullanmamak

Yanlışların başında gelen bir diğer hata güneş kremi kullanmamak. Güneş kreminizi sadece kumsalda kullanılan bir şeymiş gibi düşünmemelisiniz. Cildinizi UV ışınlarından korumak için açık havada egzersiz yaparken de güneş kremi kullandığınızdan emin olmalısınız.

Yeterince su içmemek

Egzersiz yaparken su ve mineral kaybıyla karşı karşıya kalırız. Bunun önüne geçmek için mutlaka su takviyesinde bulunmalıyız.

Yanlış kıyafet seçimi

Spor takımların sadece havalı storyler atmak için olduğunu düşünmeyin. Dışarda spor yaparken vücuda çok sıkı olmayan havadar giysiler en iyisidir. Ayrıca teri hızla emebilmek için kumaşın nefes alabilir olduğundan emin olun.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu