Yazın en doğru şekilde nasıl bronzlaşılır?

Yazın tatilde bronzlaşmak istiyorsanız mutlaka bu önerilerimizi dikkate alın!

Abone Ol 

Kişilerin genelde yazın bronzlaştıklarında tenleri harika görünür. Bronzluk tende sıcak bir ton ve ışıltı katar. Ayrıca ciltte meydana gelen yaraları, renk farklılıklarının yok olmasına yardımcı olur. Fakat güneşten gelen zararlı UV ışınları güneşlenirken cildinize zarar verebilir, cildinizi yakabilir. Eğer siz de bronzlaşmayı seviyorsanız ve nasıl doğru şekilde bronzlaşacağınızdan emin değilseniz bu haber tam sizlik!

1) Güneşlenirken sık sık hareket edin

İskoç uzmanlardan dikkat çeken iddia: Güneşlenmek corona virüsüne karşı etkili - Son dakika sağlık haberleri – Sözcü

Sabit bir şekilde güneşlenirseniz vücudunuza uzun süre boyunca gelen güneş ışınları cildinizi yakabilir. Sadece sırt üstü yatmak cildiniz de ton farklılıklarına sebep olur Bu yüzden sık sık hareket etmeyi ihmal etmeyin.

2) Bol bol su için!

NBL Türkiye - Yaz Aylarında Ne Kadar Su Tüketmeliyiz? Sıcak Havalarda Su Tüketiminin Önemi

Güneşlenirken vücudunuzun fazla miktarda su kaybeder bu yüzden bedeninizin su ihtiyacını karşılamak için bol bol su tüketin. Bol su tüketimi sayesinde cildinizde yanık büzüşmeleri olmayacaktır.

3) Güneş kreminizi sürmeyi asla ihmal etmeyin!

Buse Terim | En iyi 5 koruyucu güneş kremi

Güneş kremi sürersem bronzlaşmama engel olur diye sakın yanılgıya düşmeyin! Güneşlenirken krem sürmezsen güneş yanığı olmasan bile UVA ve UVB ışınları cildine zarar verebilir. Mutlaka suya girip çıktığınızda güneş kreminizi tazeleyin. Güneş kremi sürmediğiniz takdir de cildinizde yoğun yanıklar oluşabilir, cildinizde kırmızılıklar oluşabilir. Güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce kreminizi sürüp cildinizin iyice emmesin sağlayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu