Yaz geliyor! İşte basit fit görünme yöntemleri

Abone Ol 

Soğuk havaları geride bıraktık. Yaz geliyor! Mayolar, bikiniler, rengarenk kıyafetler yakında gardırobumuzda yerini alacak. Peki bu yaz daha fit görünmek, kıyafetlerinizi cesurca üstünüzde taşımak ister misiniz? Sizin için bu yaz daha fit gözükeceğiniz yöntemleri hazırladık bile! İşte detaylar…

Vücut dengenizi koruyun

Öncelikle size neler yemeniz gerektiğini söyleyen klişe diyet programlarından bahsetmeyeceğiz. Çünkü hepimizin vücut yapısı, yağ dengesi ve sağlık durumu birbirinden farklı. Bu tarz diyet listelerinin kişiye özel hazırlanması gerekiyor. Lütfen bu konuda dikkatli olun ve önünüze gelen ”dengeli ve sağlıklı beslenme” adı altındaki diyet listelerini uygulamaya çalışmayın! İlk yöntemimiz vücut dengenizi korumak. Nasıl mı? Öncelikle o çok sevdiğimiz bol yağlı bol tuzlu hamburgerleri patatesleri bir süre kenara bırakıp en azından yeme miktarımızı azaltıp meyvelere ve sebzelere ağırlık vereceğiz. Burada bir diğer önemli konu: Şeker! Günlük şeker ihtiyacınızı mümkün olduğunca meyvelerden sağlayın. Vücut dengenizi korumak için illa avokado yemenize gerek yok! C vitamini ve antioksidan açısından oldukça zengin olan bir meyve olan elmayı tercih edebilirsiniz.

Zayıflamak İstiyorum – Gizem Şeber – diyetisyen, beslenme uzmani, online diyet, zayıflama, diyet listesi, diyet yemekler

Hareket etmeyi unutma!

Size ağır sporlar önermeyeceğiz çünkü amacımız aşırı zayıflamak ya da mankenler gibi incecik olmak değil. Burada daha sağlıklı ve fit görünmeyi amaçlıyoruz. O yüzden gün içinde mutlaka ama mutlaka yürümelisiniz. Belki çarşıya belki markete neresi olursa olsun önemli olan bacaklarınızı çalıştırmanız. Hareket etmek kalori yakmanızı sağlarken aynı zamanda metabolizmanızı ve kan dolaşımınızı da hızlandıracağı için hem sağlığınıza fayda sağlayacak hem de fit gözükmenize yardımcı olacak. Yürümeyi sevmiyorsanız dans edebilirsin. Yeter ki hareket edin.

Zumba Nedir? Faydaları Nelerdir?

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu / Sağlık: Hareket Etmenin Olağanüstü Faydaları

Kendinize göre beslenme planı oluşturun

Beklenmedik durumlara karşı b planınız olsun. Örneğin bir akşam dışarıda yemek yiyecekseniz, sabah daha yağsız gıdalarla beslenmenizi dengeleyin. ”Akşam zaten yemeğe çıkacağım olan oldu bari sabah da istediğimi yiyeyim” diye asla düşünmeyin! Meyve ve yoğurt yiyerek bu dengeyi sağlayabilirsiniz.

EV YAPIMI MEYVELİ YOĞURT - Montessori Etkinlikleri

Kararlı olun!

Kendinizi motive edecek sebepleriniz olsun ve gün içerisinde bunları sık sık kendinize hatırlatın. Emin olun bir amaç doğrultusunda yapılan işlerden her zaman daha çok verim alınır. ”Bunu yapıyorum ama neden?” diye sorun kendinize. Mesela cevabınız, ”Tatilde giymek istediğim beyaz elbisemin içine sığmak istiyorum” gibi çok basit şeyler olabilir. Pes etmek yok! Yaz geliyor ve siz bu yöntemleri kararlı bir şekilde uygularsanız istediğiniz görünüme ulaşacaksınız. E hadi ne duruyorsunuz? Harekete geçme zamanı!

En Güzel Mutluluk Resimleri – Seyir Kafe

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu