Yaz geliyor! Haydi spora!

Abone Ol 

Malum Yaz geliyor. Spor yapmanın fiziksel olsun sağlık açısından olsun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Peki hayatımıza pozitif etki ettiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız ekranı biraz aşağıya kaydırmanızda fayda var. Çünkü sizin için hayatımıza etki edecek pozitif değişiklikleri listeledik. Spor yapmıyorsanız bile eminiz ki okuduktan sonra hemen spora başlayacaksınız!

Sürekli spor yapmak vücudunuzun direncini ve bağışıklığınızı artırır, hastalık nedir bilmezsiniz

Vücudumuz terleme yoluyla sürekli toksinleri attığı için bağışıklığınız artar. Bu sayede hastalanma riskiniz minimuma iner.

Kaliteli ve düzenli uykunun tadına varırsınız

Sporda bir efor sarf ettiğiniz için dinlenme ihtiyacınız artacaktır. Buda haliyle düzenli ve kaliteli uykuya itecektir sizi. Bizden söylemesi düzenli uykunun tadını bir kere aldığınız zaman bırakmak istemeyeceksiniz.

Vücudunuz şekillendikçe kendinizi daha iyi hissedersiniz

Muhtemeldir ki aynaya baktığınızda kendinizi daha çok beğeneceksiniz. Ve kıyafetleriniz size eskisinden daha çok yakışacak. Buda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Spor sizi sosyalleştirir

Spor salonunda yada bir sahilde veya parkta koşmak olsun sizi sosyalleştireceğinden eminiz. Çünkü ister istemez sizin gibi spor yapan kişilerle tanışıp kaynaşacaksınız ve daha güçlü bir iletişim kurmaya başlayacaksınız.

Özgüveninizin arttığını hissedeceksiniz

Mental olarak spor yaptığınız daha dinç ve iyi hissedeceğiniz için buda ister istemez özgüvene dönüşecek. Aman dikkat özgüveniniz egoya dönüşmesin.

Spor yaptığınız için otomatikman sağlıklıda beslenmek isteyeceksiniz

Sağlıklı beslenmek demek stresten uzaklaşmak demektir. Buda mutluluk seviyenizi artırır. Bizimle de mutluluğunuzu paylaşır mısınız?

Ve artık spor sizin için bir gerginlik olmaktan çıkıp harika bir alışkanlığa dönüşür.

Spor yapmaya ilk başladığınızda kendinizi devam etmek için zorlarken zamanla bu alışkanlığa dönüşür ve spor yapmak için sabırsızlanmaya başlarsınız.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu